Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  CD alba

  Královna Koloběžka

  Rok vydání: 1992

  Vydavatelství: Popron

  Oblíbená pohádka „Královna Koloběžka“ Jana Wericha o chytré Zdeničce, která dobře poradí mladému králi. Jenže když si ji pozve na zámek, až příliš se mu plete do kralování a tak ji vyžene. I tentokrát ale Zdenička pana krále přelstí. Nahrávka vznikla v roce 1984 jako rozhlasová hra a na audiokazetě vyšla v roce 1992. Laďka Kozderová v ní hraje rytířku z Trychtýřovic, milovnici slovních hříček, krkolamů a čokoládových bonbónů. Této neodbytné ženě vtiskla Laďka Kozderková osobitý šarm díky roztomilé francouzské výslovnosti.

   

  Perličky filmového plátna – 80. léta

  Rok vydání: 1996

  Vydavatelství: Bonton Music

  Jedno z prvních CD, které nabízí písničky z oblíbených českých filmů. Tentokrát jsou všechny z 80. let. Jde například o filmy: „Trhák“, „Vrchní prchni“, „Láska z pasáže“, „Každému jeho nebe“, „Tři veteráni“, „Jak básníci přicházejí o iluze“ nebo „Anděl s ďáblem v těle“. Laďka Kozderková tu zpívá známý duet s Waldemarem Matuškou z filmu „Trhák“:

  Znám tu louku voňavou

   

  Dělání aneb „Princové jsou na draka“

  Rok vydání: 1999

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Na tomto albu najdeme písničky z televizních pohádek. Jsou to konkrétně pohádky:

  „O princezně, která ráčkovala“; „Taneček přes dvě pekla“; „Ať přiletí čáp, královno“; „Kalhoty krejčíka ze Lhoty“ a „Velký dračí propadák“. Laďka Kozderková hrála v pohádce „Princové jsou na draka“ z roku 1980, žádnou sólovou písničku zde ovšem nezpívá. Na tomto CD ji však najdeme na jedné z fotek v bookletu.

   

  Jaroslav Štercl – Kabaret

  Rok vydání: 1999

  Vydavatelství: František Rychtařík

  CD album věnované oblíbenému komikovi, kabaretiérovi a muzikálovému herci Jaroslavu Šterclovi. Proslavil se především díky rozhlasu a televizi, nezapomenutelné jsou jeho monology nebo scénky. Díky pěveckému talentu účinkoval také v mnoha hudebně zábavných pořadech a na scénách Hudebního divadla v Karlíně ztvárnil několik hlavních rolí v hudebních veselohrách a muzikálech. Na albu najdeme výběr písniček, hudebních směsí scének a humorných monologů. Jednu z hudebních směsí, natočenou pro televizní pořad Kabaret U Zvonečku, je duet s Laďkou Kozderkovou.

  Má milá voní fialou

   

  Trhák

  Rok vydání: 1999

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Album vydané jako rozšířený soundtrack obsahuje nejen všechny písně z oblíbené filmové komedie, ale i vybrané dialogy. Písně do filmu „Trhák“ nahrál studiový orchestr Vítězslava Hádla v karlínském studiu „A“ v roce 1979. Laďka Kozderková zpívá následující písně:

  Píseň listonošky; Znám tu louku voňavou

   

   

  Hello Dolly

  Rok vydání: 1999

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Jde o první profilové album Laďky Kozderkové vydané na CD. Jeho součástí je i velmi fundované průvodní slovo hudebního publicisty Jiřího Černého. Obsahuje 20 písní natočených v Československé televizi v letech 1971 až 1986. Jsou to konkrétně písně:

  Vždyť já už jsem vdaná; Jsem ti věrná po svém; Hello Dolly; Kabaret; Nevěř očím svým; Já zas jen jeho ráda mám; Smůla v patách; Až budu filmová hvězda; Pytlákova schovanka; Sto dukátů za Juana; Líbej mě, lásko; Ztracené štěstí; Dívka v rytmu zrozená; Plují lodi do Triany; Když jsem kytici vázala; Piggale; Duha; Letní ukolébavka; Co bude dál; Já už vím

  + bonus tří cizojazyčných improvizací

   

  Braň svou lásku

  Rok vydání: 2000

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Druhé profilové CD album Laďky Kozderkové, obsahující tentokrát především nahrávky Československého rozhlasu, ale i několik nahrávek televizních. Na rozdíl od předešlého alba je zde zachycena širší tvorba Laďky Kozderkové a to od dětské písničky z roku 1962, přes bluesové šansony z konce 60. let až po balady z roku 1986, které byly natočeny pro jeden z televizních pořadů, ve kterém Laďka Kozderková už bohužel nevystoupila. Na albu naleznete písně:

  Princezna se zlatou hvězdou; Blues železničního mostu; Maří Magdalena; Schovávaná na schodech; Jarní víra; Mých přání říš; Tři vteřiny; Braň svou lásku; Zdálo se mi; Měj mne trochu rád; Šátková variace; Žena, když říká „ne“; Piková dáma; Tak já nevím; Píseň o smrti nevinného blázna; Děti z hliněné vesnice; Chci žít

  + bonus dalších dvou cizojazyčných improvizací

   

  Ztratila Lucinka bačkorku

  Rok vydání: 2000

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Album obsahuje skladby z televizní soutěže „Hledáme písničky pro děti“ z let 1963 a 1964. Autorem mnohých z nich byl Ladislav Kozderka. Jeho dcera Laďka zpívá následující písně:

  Rýma; Protivný kluk; Léto je prima

   

   

  O třech rytířích

  Rok vydání: 2000

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Téměř padesát písniček z televizních pohádek, ve kterých se také hodně zpívalo. Jsou to pohádky „O třech rytířích a lněné kytli“, „Bylinková princezna“, „O pyšné plyšové Banyny“, „O chytrém Honzovi“ a „Princezna Hyacinta“. Laďka Kozderková si zahrála v pohádce „O chytrém Honzovi“ z roku 1985 princeznu Zubejdu. V písničkách z této pohádky ji ale bohužel neuslyšíme, protože společné písně čtyř zakletých princezen zpívají sboristky. Za to v pohádce „O pyšné plyšové Banyny“ ze stejného roku zase slyšíme jen hlas Laďky Kozderkové, protože zpívá písničky hlavní hrdinky příběhu.

  Kolíbací; Napravená

   

  Plaváček

  Rok vydání: 2001

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Na tomto CD najdeme písničky z pohádkového muzikálu. V roce 1986 vznikla výpravná televizní pohádka o Plaváčkovi, který musí získat tři zlaté vlasy děda Vševěda. V pohádce se jen zpívá a je často označována za pop-operu, protože v ní vystupují tehdejší hvězdy popové scény. Vedle Marie Rottrové, Pavla Bobka, Stanislava Hložka nebo Václava Neckáře také Laďka Kozderková. Hraje a zpívá roli matky děda Vševěda. Vzhledem k tomu, že písničky se natáčely na konci srpna 1986, jsou některé texty víc než symbolické.

  Sudičky; Psaní; Děd Vševěd 

   

  Hvězdy nad Brnem

  Rok vydání: 2002

  Vydavatelství: Radioservis

  Druhé CD z trojlístku, který je věnovaný brněnské populární hudbě. Kolekci připravil hudební dramaturg a skladatel Max Wittmann. Na disku najdeme výběr písní populárních brněnských zpěváků 60. – 70. let. Zpívají například  Alena Tichá, Helena Blehárová, Vladěna Krumlová, Hana a Petr Ulrychovi, Štěpán Mátl, Milan Černohous nebo Jarmila Veselá. Na CD najdeme také unikátní nahrávku Laďky Kozderkové, která zpívá píseň Duha. Jde o verzi natočenou v Brně v roce 1985, která se pozoruhodně liší od známější a častěji vydávané verzi z roku 1984.  Album vyšlo i na MC.

  Duha

   

  Hvězdy nad Bromem

  Rok vydání: 2002

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Vydavatel František Rychtařík věnoval toto album brněnskému dirigentovi Gustavu Bromovi. S jeho orchestrem zpívali jak jeho kmenoví zpěváci, tak i pražští umělci. Na CD můžeme slyšet například Helenu Vondráčkovou, Evu Olmerovou, Karla Hálu, ale i brněnské stálice Helenu Blehárovou, Jiřího Štědroně nebo Petra Ulrycha. Jednu píseň zpívá i Laďka Kozderková a zajímavé je, že měla k dispozici stejný orchestrální základ, jako Eva Olmerová.

  Blues železničního mostu

   

  Hallo Dolly

  Rok vydání: 2003

  Vydavatelství: František Rychatřík

  Už v pořadí třetí profilové album Laďky Kozderkové vydané Františkem Rychtaříkem. Obsahuje převážně skladby, které už vyšly na předcházejících dvou CD, ale jsou doplněny několika písněmi Jaroslava Ježka. Nahrány byly u společnosti Panton. Na titulu alba je jedna z mála dochovaných barevných fotografií z inscenace „Hello, Dolly!“, na zadní straně bohužel došlo k záměně a na fotografii není Laďka Kozderková, ale Carmen Mayerová, která s ní titulní roli v muzikálovém šlágru alternovala. Na CD najdeme písně:

  Já už vím; Letní ukolébavka; Hallo Dolly; Co bude dál; Don Juan; Klobouk ve křoví; Život je jen náhoda; Když jsem kytici vázala; Mých přání říš; Vždyť já už jsem vdaná; Kabaret; Já zas jen jeho ráda mám; Tři vteřiny; Líbej mě, lásko; Dívka v rytmu zrozená; Směs cizojazyčných písní

   

  Techtle mechtle

  Rok vydání: 2003

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Titul jasně předznamenává, na co se můžou posluchači tohoto CD těšit. Najdeme na něm nejznámější televizní scénky, převážně ze silvestrovských pořadů. Jde vesměs o evergreeny televizní zábavy, jako třeba „U nádražní pokladny“ se Stellou Zázvorkovou a Vladimírem Menšíkem nebo americké dědictví s komediálními výkony Miloše Kopeckého a Dany Medřické. Téměř hodinu dobré zábavy ovšem startuje legendární scénka Laďky Kozderkové a Jiřího Líra ze Silvestra 1980:

  Techtle mechtle

   

  Písničky Zdeňka Petra: Jak ten čas letí

  Rok vydání: 2004

  Vydavatelství: Radioservis

  Zdeněk Petr byl autorem několika původních českých muzikálů, za všechny jmenujme „Sto dukátů za Juana“. Nejúspěšnější érou tohoto skladatele bylo působení v divadle Rokoko, kde se podílel na vzniku muzikálů „Filozofská historie“ nebo „Pan Pickwick“. Na tomto CD najdeme skladby, které jsou pomyslným průřezem skladatelovy tvorby. Muzikál „Pan Pickwick“ je tu zastoupen několika písněmi a jednu z nich zpívá i Laďka Kozderková:

   Zdálo se mi

   

  Láska prý

  Rok vydání: 2005

  Vydavatelství: František Rychtařík

  Kompilační CD obsahující slavné hity o lásce. Album nese název písně, kterou v originále zpívali John Denver a Placido Domingo. Její českou verzi nazpívali Karel Černoch a Peter Dvorský. Na albu jsou písně dalších interpretů, například Václava Neckáře, Karla Gotta, Richarda Müllera a také Laďky Kozderkové. Ta zpívá českou verzi italské písně Io che nonvivo senza te, se kterou vystoupila v roce 1967 v televizním seriálu Píseň pro Rudolfa III.

  Jarní víra

   

  Písničky nad Brnem

  Rok vydání: 2005

  Vydavatelství: Radioservis

  Třetí CD z trojlístku, který je věnovaný brněnské populární hudbě. Kolekci připravil nestor brněnského rozhlasového studia, hudební dramaturg a skladatel Max Wittmann. Na disku nazvaném Písničky nad Brnem najdeme výběr písní populárních  zpěváků 60. – 70. let. Zpívají například Jiří Štědroň, Dana Matějková, Martha a Tena Elefteriadu, Karel Černoch Ivan Mládek a také Laďka Kozderková.  Album je posledním z kolekce Sedmikrásky, Hvězdy a Písničky nad Brnem a vyšlo také na MC.

  V bílém; Ej, lásko, lásko

   

  Zvonokosy

  Rok vydání: 2005

  Vydavatelství: František Rychtařík

  V roce 1986 natočil Supraphon písně z úspěšného karlínského muzikálu „Zvonokosy“ a v roce 1987 byly tyto nahrávky vydány na dlouhohrající gramofonové desce.  O 18 let později vyšly tyto skladby i na CD. Písně zpívají jednak sólisté Hudebního divadla v Karlíně, ale také populární zpěváci, kteří v tomto představení nevystupovali. Bonusem CD jsou programy všech inscenací tohoto muzikálu od roku 1983 až do roku 2005. Laďku Kozderkovou můžeme slyšet v následujících písních:

  Bonviván; Píseň o smrti nevinného blázna

   

  Muzikály: Filozofská historie a Pan Pickwick

  Rok vydání: 2007

  Vydavatelství: Radioservis

  Písně ze dvou úspěšných muzikálů divadla Rokoko vydal na CD Český rozhlas. Většina nahrávek vznikla v letech 1969 a 1970. Zpívají v nich tehdejší hvězdy divadla Rokoko Darek Vostřel, Jiří Šašek, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Václav Neckář a samozřejmě i Laďka Kozderková. Zajímavé je, že některé písně z muzikálu Pan Pickwick vznikly téměř o 20 let později. Píseň, kterou v představení zpívala Laďka Kozderková na tomto CD však najdeme v původní podobě:

  Zdálo se mi

   

  Pop Galerie: Laďka Kozderková

  Rok vydání: 2007

  Vydavatelství: Supraphon

  Téměř 20 let od vydání první profilové LP desky věnované Laďce Kozderkové vydal Supraphon také CD. Najdeme na něm většinu skladeb z původní LP desky, ale také další skladby, které vyšly na předchozích albech vydaných Františkem Rychtaříkem. Tuto sestavu doplňuje bonus v podobě několika písní, které na CD vyšly vůbec poprvé a jsou malou ochutnávkou z jiných žánrů, než na které jsme byli u Laďky Kozderkové doposud zvyklí. Album obsahuje následující písně:

  Kabaret; Dívka v rytmu zrozená; Zítra tou dobou; Pigalle; Plují lodi do Triany; Braň svou lásku; Měj mě trochu rád; Jen o lásce ne; Já už vím; Klobouk ve křoví; Don Juan; Život je jen náhoda; Když jsem kytici vázala; Píseň o smrti nevinného blázna; Chci žít; Pražská frajerka; Majzl polka; Točte se pardálové; Ej, lásko, lásko

   

  Nejkrásnější písničky o zvířátkách 3

  Rok vydání: 2008

  Vydavatelství: Multisonic

  Na tomto CD můžeme slyšet písničky z různých pohádek, seriálů, večerníčků a také divadelních her. Je tu několik písniček od Jiřího Suchého, ústřední melodie večerníčku o Maxipsu Fíkovi, píseň z animovaného seriálu rodina Nessových a mnoho dalších. Velký podíl na vzniku tohoto CD má kapelník Karel Vágner. Je i autorem písničky, kterou zpívá Laďka Kozderková. Tato písnička vznikla v roce 1984 v Československém rozhlase a dosud nikdy na žádném albu nevyšla:

  Máš štěstí, že jsi kocour

   

  CS Filmové hity 80. let – 1. díl

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Universal Music

  Na tomto CD najdeme písničky z oblíbených českých filmů, natočených v 80. letech. Jsou to především komedie jako S tebou mě baví svět, Anděl s ďáblem v těle, Jak svět přichází o básníky, Vrchní prchni, Fešák Hubert nebo Trhák. Právě z tohoto filmu je i duet Laďky Kozderkové a Waldemara Matušky. Zajímavé je, že ústřední píseň z filmu Fešák Hubert na tomto CD neuslyšíme v původním podání Laďky Kozderkové, ale v novější interpretaci Věry Nerušilové.

  Znám tu louku voňavou

   

  Laďka Kozderková – To nejlepší

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Supraphon

  Podle obalu by se mohlo zdát, že jde o stejné album, které Supraphon vydal v roce 2007, ale skutečnost je jiná. Kromě už známých písní najdemé v této kompilaci i skladby, které před tím vyšly jen na singlech v 60. a 70. letech. Některé písně jsou dokonce vydané vůbec poprvé a jako bonus můžeme slyšet i vůbec první nahrávku Laďky Kozderkové z roku 1961. Album obsahuje následující písně:

  Báječný lhář; Jarní píseň; Zítra tou dobou; V bílém; Když víno zraje; Braň svou lásku; Měj mě trochu rád; Jen o lásce ne; Film pro pamětníky; Klobouk ve křoví; Don Juan; Život je jen náhoda; Když jsem kytici vázala; Píseň o smrti nevinného blázna; Bonviván; Pražská frajerka; Majzl polka; Točte se pardálové; Na klouzačce

   

  Dámy českého popu

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Rieger Digest

  Obsáhlá kolekce 4 CD s osmdesáti hity českých zpěvaček. Každé CD je tematicky specializované. Na prvním jsou největší hity od 50. do 90. let. Druhý disk obsahuje šansony a balady, třetí folk & country a čtvrté CD písničky z filmů a muzikálů. Zpívají například Vlasta Průchová, Yvetta Simonová, Judita Čeřovská, Eva Pilarová, Marta Kubišová, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá. Na druhém CD Šansony a balady najdete i písničku Laďky Kozderkové „Jarní víra“, která zazněla v televizním seriálu „Píseň pro Rudolfa III.“

  Jarní víra

   

  Jiří Suchý & comp. Semafor – léta 70. a 80.

  Rok vydání: 2012

  Vydavatelství: Supraphon

  Unikátní komplet 12ti CD mapující tvorbu divadla Semafor v 70. a 80. letech 20. století. V té době trpěla tato scéna nepřízní normalizačního režimu a tak jsou některé nahrávky doslova raritní. Sada nabízí například celý záznam kultovního muzikálu Kytice a písně z mnoha dalších představení. Celkem je v tomto výběru 298 písní a výstupů. Na jedenáctém CD najdeme skladby, ke kterým napsal text Jiří Suchý. Je mezi nimi i píseň Duha, kterou v roce 1984 nazpívala Laďka Kozderková pro televizní pořad Šestý den je sobota.

  Duha

   

  Laďka Kozderková – Lady Muzikál

  Rok vydání: 2012

  Vydavatelství: Radioservis

  Album s exkluzivním výběrem je nedílnou součástí knihy „Laďka Kozderková – Lady Muzikál“. Obsahuje několik nejznámějších hitů, ale především znovuobjevené unikátní nahrávky. Ty pocházejí především z Českého rozhlasu a z České televize. Tyto písně mapují celou kariéru Laďky Kozderkové, od prvotin z 60. let až po písně z roku 1986. Na albu posluchači najdou i písně z muzikálů, ve kterých Laďka Kozderková hrála v Hudebním divadle v Karlíně nebo dvě unikátní nahrávky, zpívané v televizi naživo. Jednou z nejzajímavějších skladeb je pak česká verze evergreenu „My Funny Valentine“. S názvem „Sbírka pohlednic“ ji Laďka Kozderková natočila v roce 1984 s orchestrem Gustava Broma. CD obsahuje také dva bonusy. Prvním je jediný rozhlasový rozhovor s Laďkou Kozderkovou, který se dochoval. Druhým pak vokální improvizace z rozhlasové hry „Ztracený hlas“. Seznam písní na CD je následující:

  Etudový fox; Smutná kočka; Nečekej; Modravé dálky; Panenka; Píseň listonošky; Tam za tou duhou; Někdo mě má rád; Úžasná láska; Hello, Dolly; Bůh ví; Carrie Mation; Nejsem černobílá; Sbírka pohlednic; Chudák Jindřich aneb Člověk na prodej; Já už vím; Kalendář 1983 – červen; Summertime – vokální improvizace

   

  Šimek & Sobota & Nárožný Komplet 1971 – 1977

  Rok vydání: 2015

  Vydavatelství: Supraphon

  Mimořádný komplet deseti CD mapující tvorbu komediální trojice Miloslav Šimek, Luďek Sobota a Petr Nárožný. Toto trio vzniklo nedlouho po smrti předešlého Šimkova partnera Jiřího Grossmanna v roce 1971. Jejich komediální výstupy bavily nejen návštěvníky divadla Semafor, ale také diváky televizních pořadů Kabaret U dobré pohody, Návštěvní dny, Zlatý slavík či několika Silvestrů. Čtvrtý disk zakončuje píseň Zeměkoule, kterou pro Kabaret U dobré pohody nazpívala v roce 1973 Laďka Kozderková. Autory písně jsou Ivo Fischer a Jiří Bažant.

  Zeměkoule

  Autor: Jarek Veselka