Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  DVD alba

  Princové jsou na draka

  Rok vydání: 2004

  Vydavatelství: Země pohádek

  Televizní pohádka s oblíbenými písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře z roku 1980. Hlavní zápletka se točí kolem princezny, kterou chce sežrat šestnáctihlavý drak. Laďka Kozderková v ní hraje dvorní dámu, která dělá společnost rozmrzelému králi v podání Vladimíra Menšíka. DVD neobsahuje žádné obvyklé bonusy.

  Televizní role 

   

   

  Trhák

  Rok vydání: 2004

  Vydavatelství: Bonton

  DVD s oblíbenou hudební komedií z roku 1980. Ve filmu, který s humornou nadsázkou zachycuje natáčení revuálního filmu, hraje Laďka Kozderková listonošku, která si při jízdě na kole ráda prozpěvuje a nakonec se provdá za hajného. Součástí DVD jsou i bonusy v podobě fotografií z natáčení a rozhovory s Ladislavem Smoljakem a Jaroslavem Uhlířem.

  Filmové role 

   

  Jako jed

  Rok vydání: 2006

  Vydavatelství: Bonton

  Hořká komedie o stárnoucím inženýrovi, kterému zkomplikuje život pozdní láska k mladé temperamentní kolegyni ze Slovenska. V tomto filmu z roku 1985 hraje Laďka Kozderková odvrženou milenku hlavního hrdiny, kterého představuje Zdeněk Svěrák. Na disku jsou k dispozici také fotografie z natáčení a rozhovory se Zdeňkem Svěrákem, Libuší Švormovou a Vítem Olmerem.

  Filmové role

   

  To nejlepší z televizního archivu

  Rok vydání: 2006

  Vydavatelství: Supraphon

  Rozsáhlá kolekce televizních scének, písniček, skečů a minikomedií. Jde především o výběr z povedených Silvestrů, ale i dalších zábavných pořadů Československé televize z let 1969 až 1988. Z 26 výstupů účinkuje Laďka Kozderková ve třech a jsou to tyto:

  Píseň Nevěř očím svým – z roku 1971, Píseň Mňau – z roku 1978 a scénka Techtle Mechtle – z roku 1980

  Televizní role

   

  Lásky mezi kapkami deště

  Rok vydání: 2006

  Vydavatelství: Bonton

  Lehce komediálně laděná romance o trampotách žižkovského ševce Bursíka a jeho dvou dospívajících synů. Film věrohodně zachycuje atmosféru pražského Žižkova za první republiky. Vedle Vladimíra Menšíka, Lukáše Vaculíka a Jana Hrušínského v hlavních rolích se ve vedlejší roli služebné Marty v tomto filmu objevuje i Laďka Kozderková. Součástí DVD jsou i bonusy v podobě fotografií z natáčení a rozhovory s Terezou Pokornou, Zlatou Adamovskou a Michalem Dlouhým.

  Filmové role

   

  Křtiny

  Rok vydání: 2007

  Vydavatelství: Bonton

  DVD s oblíbenou komedií z pera Jaroslava Dietla, natočenou pod režijním vedením Zdeňka Podskalského. Křtiny si jako šikovnou záminku pro milostnou avantýru zvolí jak náměstek kartografického ústavu, kterého hraje Miloš Kopecký, tak řadový kreslič v podání Michala Peška. V malé středočeské vesnici se pak děj nečekaně zamotá. V této komedii hraje Laďka Kozderková úřednici Hlívovou, která plánovanou nevěru anonymně nahlásí náměstkově manželce, tu hraje Blanka Bohdanová. DVD obsahuje fotogalerii, filmografii protagonistů hlavních rolí a rozhovory s Jiřinou Jiráskovou, Blankou Bohdanovou a Michalem Peškem.

  Filmové role

   

  Fešák Hubert

  Rok vydání: 2008

  Vydavatelství: Bonton

  Oblíbená komedie z období První republiky. Žižkovský světák a podvodníček Hubert Hrabě vždycky přechytračí nemotorné policajty a s pomocí svých dobrých přátel si ve velkém stylu vystřelí z komisaře Mourka. Tvůrci tohoto filmu se atmosférou velmi přiblížili Hříšným lidem města pražského a pomáhá tomu i muzika Petra Hapky. Ústřední píseň, baladický šanson, zpívá Laďka Kozderková. Navíc si zahrála i jednu z důležitých rolí, majitelku masérského salónu Madlenku Čuříkovou. Film na DVD doplňuje fotogalerie a rozhovory s Petrem Kostkou, Pavlem Zedníčkem a Pavlem Novým. Všichni tři na Laďku Kozderkovou vzpomínají.

  Filmové role

   

  Veselé Vánoce přejí chobotnice

  Rok vydání: 2008

  Vydavatelství: Bonton

  Oblíbený dětský seriál, ve kterém kromě rodiny Holanových hrají hlavní roli dvě malé chobotničky z neznámé oživlé hmoty. Děti ji našly na prázdninách u moře a vymodelovaly z ní právě chobotničky. S těmito svéráznými kamarádi prožívají různá dobrodružství a snaží se je ochránit před týmem vědců, kteří by chtěli hmotu využít jako zázračný zdroj energie. V epizodní roli se v seriálu objevila i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou sehráli v divadelní lóži roztomilou pantomimickou grotesku. Čtyřdílný televizní seriál tvůrci zpracovali i pro uvedení v kinech. Laďka Kozderková účinkuje ve druhém z filmů nazvaném „Veselé Vánoce přejí Chobotnice“.

  Filmové role

  Televizní role

   

  Helena Růžičková – Ať žije smích!

  Rok vydání: 2008

  Vydavatelství: Supraphon

  DVD věnované oblíbené herečce Heleně Růžičkové. Pestrá škála skečů, komických výstupů, písniček a dalších ukázek z archivu České televize, zahrnující období od 60. let až k roku 2000. Diváci se mohou pobavit při sledování známých scének, silvestrovských monologů, několika písničkových parodií, ale shlédnout i ukázky nejvýraznějších rolí Heleny Růžičkové. Ze seriálů Vlak dětství a naděje a Přítelkyně z domu smutku. Na DVD najdeme i slavný výstup ze silvestra 1978, písničku „Mňau“, kterou si spolu s Helenou Růžičkovou zazpívaly Laďka Kozderková a Stella Zázvorková.

  Televizní role

   

  Návštěvníci

  Rok vydání:

  Vydavatelství: Česká televize

  Mimořádně oblíbený a dnes už kultovní seriál. Členové expedice ADAM 84 cestují zpět v čase z 25. století do roku 1984, aby zachránili Zemi před zničením. V dětských fantaziích budoucího génia Adama Bernaua se snaží najít vzorec na přesunutí celé planety, které hrozí srážka s meteoritem. I přes veškerou snahu působí návštěvníci v malém českém městečku poněkud výstředně. Vzorec neobjeví, ale jejich expedice nakonec přeci jen Zemi zachrání. Laďka Kozderková v tomto seriálu hraje Mary, manželku kolotočáře Edy. Patnáctidílný seriál vyšel na pěti DVD. Poslední disk je doplněn o fotogalerii, film o natáčení a také díl dokumentárního cyklu o vzniku českých seriálů.

  Televizní role

   

  Velká sázka o malé pivo

  Rok vydání: 2009

  Vydavatelství:Česká televize

  DVD s oblíbenou hudební komedií Velká sázka o malé pivo. Příběh odehrávající se v roce 1946 vychází ze skutečné události, kdy se prvorepublikový podvodník pokusil prodat americkému podnikateli Karlštejn. Stejnou transakci zrealizují i podvodníčci z této komedie a na amerického průmyslníka sehrají dokonalou iluzi zchudlé šlechty, která se potřebuje zbavit rodinného sídla. O podvodně získané peníze sice nakonec přijdou, ale hlavní iniciátor celého nápadu sázku o malé pivo vyhraje. Laďka Kozderková v této komedii hraje kabaretní zpěvačku a zpívá ústřední píseň filmu „Bavte se, páni“.

  Televizní role

   

  Šéfe, vrať se!

  Rok vydání: 2010

  Vydavatelství:Česká televize

  V roce 2010 vydala Česká televize na pěti DVD cyklus televizních komedií Šéfové. Po úvodní komedii Šéfe, to je věc! Z roku 1980 následovaly další dvě v roce 1984 a pak další dvě v roce 1989. Hlavním hrdinou je Pepan, šéf partičky podvodníků, kterým se jejich promyšlené fígle nikdy nevyvedou. Napálí je buď vychytralí protivníci z pražské galerky nebo důvtipné oběti jejich lumpáren. V druhém díle nazvaném Šéfe, vrať se! Si zahrála i Laďka Kozderková paní Drahuši, kterou využije šéf Pepan, aby se dostal z moravského venkova zpět do Prahy.

  Televizní role

   

  Síň slávy televizní zábavy

  Rok vydání: 2010

  Vydavatelství:Česká televize

  DVD ze speciální edice České televize. Jako první vstoupili do Síně slávy televizní zábavy Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák s výběrem toho nejlepšího z Televarieté. Ve výběru z let 1977 – 1992 najdeme například scénky „Květinářka“, „Konkurz na konferenciérku“ nebo „Učitelka Lídlová“. Ve výběru najdete i Monthy pythonovský skeč „Vědecký ústav pro výzkum chůze“, ve kterém spolu s hlavními aktéry účinkuje i Laďka Kozderková. Scénka vznikla na podzim 1984.

  Televizní role

   

  Vlak dětství a naděje

  Rok vydání: 2010

  Vydavatelství: Česká televize

  Oblíbený televizní seriál natočený podle románů Věry Sládkové „Poslední vlak z Frývaldova“ a „Pluky zla“. Hlavní hrdinkou je dívka Věrka a diváci mohou jejíma očima sledovat osudy obyčejných lidí během druhé půlky 30. let, Protektorátu, až do osvobození v roce 1945. V tomto seriálu ztvárnila hlavní ženskou roli Helena Růžičková, která pode režijním vedením Karla Kachyni prokázala, že je schopna zahrát i vážnou a charakterní postavu. V epizodní roli strýčkovy přítelkyně účinkuje v seriálu i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou ji můžeme vidět ve třetím díle nazvaném Válka si nevybírá na plese hluchoněmých. Seriál vyšel v roce 2010 na 6 DVD.

  Televizní role

   

  Plaváček

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Česká televize

  Klasická pohádky Karla Jaromíra Erbena, tentokrát zpracovaná jako televizní pop-opera. V hlavních i vedlejších rolích hrají a zpívají největší hvězdy populární hudby 80. let. Stanislav Hložek, Iveta Bartošová, Marie Rottrová, Pavel Bobek a další. Děda Vševěda představují Josef Zíma a Pavel Vítek a Laďka Kozderková si zahrála třetí sudičku – matku Děda Vševěda. Plaváček byla její poslední práce před kamerou, poslední záběry natáčela počátkem října 1986.

  Televizní role

   

  Pátek není svátek

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Bonton

  Rodinná komedie z doby reálného socializmu. Manželé Novákovi se velmi snaží stihnout všechno, co mají v plánu, především dostavbu chaty. Každý pátek dávají před zaměstnáním přednost spíš zařizování. Ve všem tom shonu se jim ale jejich plány spíš bortí. Laďka Kozderková si v tomto filmu zahrála rodinnou přítelkyni Novákových, která je přijde s manželem navštívit a společně pak zajdou do kina. Na DVD diváci najdou kromě samotného filmu i fotogalerii.

  Filmové role

  Devatero pohádek

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Česká televize

  Speciální kolekce jedenácti DVD disků, na kterých najdete devět televizních pohádek. Vznikly v Československé televizi v letech 1980 – 2003. Ve výběru je několik pohádek podle předloh Boženy Němcové, ale i další pohádky. Například Čertův švagr, Chytrá princezna, Nebojte se na Česnečce, O princezně na klíček nebo Perníkový dědek. První ze dvou balení obsahuje i pohádku O nosaté čarodějnici, ve které hraje titulní roli Laďka Kozderková. V roce 1984 ji natočila režisérka Jiřina Pokorná-Makoszová.

  Televizní role

   

  Zlaté silvestry Vladimíra Menšíka

  Rok vydání: 2011

  Vydavatelství: Česká televize

  Kolekce osmi DVD disků nabízí tři legendární silvestrovské pořady, které uváděl Vladimír Menšík v letech 1977, 1978 a 1979. V publiku sedí herci, zpěváci a mnoho známých tváří televizní obrazovky.  V pořadu z roku 1978 nazvaném Silvestr hravý a dravý zazněla i písnička „Mňau“, kterou si spolu s Laďkou Kozderkovou zazpívaly Helena Růžičková a Stella Zázvorková. Poslední dvě DVD nabízejí výběr toho nejlepšího z televizních silvestrů, ve kterém najdeme i scénku Techtle mechtle z roku 1980.

  Televizní role

   

  Dynastie Nováků

  Rok vydání: 2012

  Vydavatelství: Česká televize

  Oblíbený seriál o rodině železničářů. Každý ze tří generací železničářů řeší různé problémy. Rozvod, nemanželské dítě nebo novou lásku. Všichni, tedy děda, syn a dospělá vnoučata navíc rádi muzicírují a tvoří malou rodinnou kapelu. I když je děj jednotlivých dílů trochu spletitý, nakonec vše dobře dopadne a seriál končí jak jinak, než svatbou. V pátém díle, který se jmenuje „Nahý v trní“, hraje také Laďka Kozderková a to družstevnici Marii Tůmovou, která ochotně pomůže přepadenému a okradenému Pepovi Novákovi.

  Televizní role

  Legendární zlaté scénky

  Rok vydání: 2012

  Vydavatelství: Česká televize

  Velmi obsáhlá kolekce čtrnácti disků, se 182 písněmi a scénkami z bohatého archivu České televize. Nabízí to nejlepší ze zábavných pořadů, kabaretů a silvestrů ze 70., 80. a 90. let 20. století. Základem pro tento výběr se staly především slavné silvestry s Vladimírem Menšíkem a cyklus Možná přijde i kouzelník. Laďku Kozderkovou najdeme ve dvou výstupech. Na 4 DVD v písni „Mňau“ ze Silvestra hravého a dravého a pak na 12 DVD ve scénce „Techtle mechtle“ ze silvestrovského pořadu z roku 1980 Pojďte s námi na tah“.

  Televizní role

  Píseň pro Rudolfa III.

  Rok vydání: 2013

  Vydavatelství: Česká televize

  Legendární televizní seriál konečně na DVD! Píseň pro Rudolfa III. natáčela Československá televize v letech 1967-1968. Hlavní hrdinové, tedy řezník Rudolf Vandas a jeho dcera Šárka, se díky kouzelném u křeslu dostávají ve snech do různých dob, prostředí a příběhů, třeba na dvůr Albrechta z Valdštejna nebo do románu Hrabě Monte Christo. V seriálu vystupovaly největší hvězdy tehdejší pop-music a zpívaly oblíbené hity. Účinkovala v něm i Laďka Kozderková a to ve třetím díle nazvaném „Miss Diorling“ a ve čtvrtém díle „Albrecht z Valdštejna“. Seriál reagoval na aktuální politické dění v roce 1968 a proto bylo jeho natáčení po invazi vojsk varšavské smlouvy zastaveno a někteří účinkující byli politicky perzekvování.

  Televizní role

  Nejlepší scénky České televize

  Rok vydání: 2013

  Vydavatelství: Česká televize

  Komplex 4 disků s nejlepšími scénkami z archivu České televize. Tento výběr čerpá především z pořadů Televarieté, Možná přijde i kouzelník a Šance. Divákům se tak nabízí jedinečný průřez televizní zábavou od 70. až do 90. let 20. století. Laďku Kozderkovou můžeme vidět na třetím DVD ve scénce „Vědecký ústav pro výzkum chůze“, ve které účinkuje spolu s Vladimírem Dvořákem a Jiřinou Bohdalovou. Scénku společně sehráli v 52. Televarieté v roce 1984.

  Televizní role

   

  Chobotnice z II. patra

  Rok vydání: 2014

  Vydavatelství: Česká televize

  Oblíbený dětský seriál, ve kterém kromě rodiny Holanových hrají hlavní roli dvě malé chobotničky z neznámé oživlé hmoty. Děti ji našly na prázdninách u moře a jako z plastelíny z ní vymodelovaly právě chobotničky. S těmito svéráznými kamarádi prožívají různá dobrodružství a snaží se je ochránit před týmem vědců, kteří by chtěli hmotu využít jako zázračný zdroj energie. Ve třetím díle nazvaném „Všechno napůl“ se v epizodní roli ženy v lóži objevila i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou sehráli v divadelní lóži roztomilou pantomimickou grotesku. Teprve v roce 2014 vydala Česká televize celý čtyřdílný seriál na DVD. Dříve byly k dostání jen dva celovečerní filmy, které tvůrci zpracovali pro uvedení v kinech.

  Televizní role

  Autor: Jan Herget