Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  LP desky

  VIII. album Supraphonu
  Rok vydání: 1969
  Vydavatelství: Supraphon

  Na výběrové osmé LP desce Supraphonu je zařazena jedna píseň v podání Laďky Kozderkové. Nahrála ji ve studiu Brno pod vedením Erika Knirsche.

  Maří Magdalena

   

   

   

   

   

  IX. album Supraphonu
  Rok vydání: 1970
  Vydavatelství: Supraphon

  Na výběrové deváté LP desce Supraphonu zpívá Laďka Kozderková spolu s Karlem Hálou duet. Zúčastnili se s ním soutěže „Děčínská kotva“.

  Říční proud

   

   

   

   

   

   

  Zpívající přístavy
  Rok vydání: 1971
  Vydavatelství: Panthon

  Výběr námořnických písniček natočených v Československé televizi pro stejnojmenný hudební pořad. Hraje Břevnovanka pod vedením Zdeňka Procházky a zpívají různí zpěváci. Vedle Laďky Kozderkové například Setleři, Drahomíra Vlachová, Karel Effa, Jára Pospíšil, Zorka Kohoutová nebo Milena Zahrynowská. Stejné skladby vyšly i na speciálním dvojalbu, které obsahuje dva singly a má stejný název.

  Až budeš velký

   

   
  Sedm mikrofonů
  Rok vydání: 1973
  Vydavatelství: Panton

  Gramofonová deska střední velikosti představující vítězné skladby stejnojmenné rozhlasové soutěže. Jde kompletně o dechovkový žánr hraná brněnskými kapelami. Jednou z písní je i Valčíkové vyznání autorů Ladislava Kozderky a Jiřího Čekana. Tento duet zpívají Laďka Kozderková s Milanem Horským a doprovází je soubor Melodie. Kdy přesně tato nahrávka vznikla není jasné, protože na tomto gramofonovém albu jsou převzaté skladby natočené už dřív v brněnském rozhlase.

  Valčíkové vyznání

   
   
   
   
  Václav Hybš a jeho hosté
  Rok vydání: 1976
  Vydavatelství: Supraphon

  Tato deska je možná jedním z prvních pokusů o soundtrack nebo přesněji kompilaci skladeb převzatých z televizních pořadů. Posluchačům nabízí několik aranžérsky perfektních hudebních směsí, které pocházejí z různých zábavných pořadů. Spojuje je jméno aranžéra a dirigenta Václava Hybše. Albu dominuje slvaná „silvestrovská opera“ v podání Karla Gotta a Waldemara Matušky. Laďku Kozderkovou můžeme slyšet ve dvou směsích staropražského charakteru ze Silvestra 1973.

  Karneval – směs; Pepíčku, začni – směs

   

   

  Staropražské písničky
  Rok vydání: 1983
  Vydavatelství: Supraphon

  Jak už název napovídá, na této LP desce najdou posluchači oblíbené staropražské písničky. Hudební dramaturg sáhl po šlágrech z přelomu 19. a 20. století, které se tehdy zpívaly v šantánech a kabaretech. Natáčení probíhalo ve dnech 17. – 25. ledna 1983 ve studiu Smetanova divadla v Praze. Laďka Kozderková zpívá na tomto albu čtyři písničky. Jsou mezi nimi i dva duety, jeden s Jiřím Bruderem a druhý s Josefem Zímou.

  Točte se, pardálové; U Zvonu je candrbál; Majzl polka; Pražská frajerka 

   

  Zlatý palcát ’85

  Rok vydání: 1985
  Vydavatelství: Supraphon

  Toto album obsahuje písně, které zazněly na čtrnáctém ročníku soutěže písní s vojenskou tematikou. Na této LP desce zpívá Laďka Kozderková poslední skladbu v pořadí, nahranou v prosinci 1984. Název písně je velmi podobný symfonickému cyklu Bedřicha Smetany, nemá s ním však nic společného. Píseň v podání Laďky Kozderkové získala v tomto ročníku soutěže cenu diváků.

  Tvoje vlast

   

   

  Praha vyhrává

  Rok vydání: 1985
  Vydavatelství: Supraphon

  Další LP album s dechovkovými písněmi. Tentokrát z let 1935 – 1945. Orchestr Slávy Kunsta hraje kromě jiného i směs písniček Václava Bláhy, směs písniček o muzice nebo směs vojenských písniček. Natáčely se v červnu 1984 ve studiu FISYO, v prodeji se deska objevila až v roce 1985. Laďka Kozderková si zazpívala právě ve zmíněných směsích písniček.

  Řekni mě, upřímně; Já ráda tancuju; Klatovští dragouni

   

   

   

  Praha tančí
  Rok vydání: 1986
  Vydavatelství: Supraphon

  Další ze série desek s písničkami, které bychom mohli označit jako dechovku. Účast Laďky Kozderkové na podobných projektech potvrzuje její pěveckou různorodost a žánrovou pestrost. Toto album představuje písničky z let 1945 – 1955. Na desce najdeme písničky uspořádané v tematických směsích. Jsou to například lidové valčíky, polky Josefa Poncara, písničky Karla Valdaufa, nebo pochodové písně či mazurky. Všechny písně byly natočena v květnu 1985 ve studiu FISYO a Laďka Kozderková zpívá následující skladby:

  Hledám galánečku; Karlíčku můj; Už není lásky; Milé vzpomínky

   

  Zvonokosy

  Rok vydání: 1987
  Vydavatelství: Supraphon

  V roce 1986 natočil Supraphon písně z úspěšného karlínského muzikálu „Zvonokosy“. Písně zpívají jednak sólisté Hudebního divadla v Karlíně, ale také populární zpěváci, kteří v tomto představení nevystupovali. Například Eva Pilarová, Marcela Králová nebo Karel Hála. Uvažovalo se i o televizním záznamu inscenace, ale ten se nakonec nerealizoval. Natáčení písní probíhalo v květnu a v červnu 1986 a proto jde o jedny z posledních nahrávek Laďky Kozderkové. Můžeme ji slyšet v následujících písních:

  Bonviván; Píseň o smrti nevinného blázna

   

  Don Špagát
  Rok vydání: 1987
  Vydavatelství: Supraphon

  LP deska sestavená Slávou Kunstem nabízí posluchačům 10 jarmarečních a kramářských písní. Dvě z nich zpívá Laďka Kozderková a vždy jde o duety. První z nich zpívá s Jiřím Císlerem, druhou s Františkem Filipovským. Obě byly natočeny ve studiu Mozarteum, v září a v říjnu 1986. Jsou to tedy pravděpodobně poslední nahrávky Laďky Kozderkové.

  O Václavu Babinském; Píseň o dvou milencích

   

   

  My se vlka nebojíme
  Rok vydání: 1987
  Vydavatelství: Supraphon

  Tento pohádkový muzikál Ivo Fischera vznikl v roce 1985 jako rozhlasová hra v Československém rozhlase. Jde o příběh tří prasátek, jejichž cílem je uspět ve světě pop-music. Velké i menší role hrají tehdejší populární herci včetně Laďky Kozderkové, která vytvořila roli Lišky. Její hudební doménou je ovšem opera. 

   

   

   

  Já už vím
  Rok vydání: 1988
  Vydavatelství: Supraphon

  Toto je první profilové album Laďky Kozderkové. Vzniklo až po její smrti a nabídlo jejím fanouškům konečně důstojnou vzpomínku, která se snaží postihnout pestrost jejího pěveckého umění. Fotografie na titulní straně je z inscenace „Hello, Dolly!“, na zadní straně pak z inscenace „Mam’zelle Nitouche“. Na přebalu je také text Miloše Kopeckého, který na svou kolegyni a přítelkyni zavzpomínal. Na albu jsou písně natočené v Československé televizi a Československém rozhlase:

  Halló Dolly; Nevěř očím svým; Kabaret; Duha; Tobě věrná jsem, i když po svém; Smůla v patách; Jsem dívka v rytmu zrozená; Zítra tou dobou; Pigalle; Braň svou lásku; Měj mě trochu rád; Jen o lásce ne; Já už vím

   

  XXVI. Album Supraphonu

  Rok vydání: 1988
  Vydavatelství: Supraphon

  Výběrové album Supraphonu nabízející to nejlepší z LP desek vydaných v roce 1988. Na desce najdou posluchači například hity Petry Janů Ještě se mi směj a Říkej mi, Marie Rottrová zpívá píseň Večerem zhýčkaná, Jiří Zmožek svou vlastní skladbu Už mi lásko není dvacet let. Herecké písně tu zastupují Rudolf Hrušínský s písní Šel jsem světem a Laďka Kozderková písní Duha. Ta vznikla v roce 1984 v československé televizi. Na tomto albu reprezentuje LP desku Laďky Kozderkové Já už vím.

  Duha

   

   

  Písničky na zábradlí

  Rok vydání: 1989
  Vydavatelství: Supraphon

  Výjimečný výběr písní, které jsou spjaté s pražským Divadlem Na Zábradlí. Vznikaly převážně v 60. letech a jejich autory byli skladatel Vladimír Vodička a textař Pavel Kopta. Některé z nich natočili jejich interpreti pro stejnojmenný televizní pořad v roce 1986, ostatní byly nahrány až v letech 1987 – 1988. Šansony i kabaretně laděné kuplety si na této desce zazpívali Ljuba Hermanová, Miloš Kopecký, Jiřina Bohdalová, Ladislav Mrkvička, Jana a Viktor Preissovi, Pavel Zedníček, Zuzana Bydžovská a Václav Neckář. Většina z nich se pak sešla i při focení snímku na obal LP desky. Laďka Kozderková už mezi nimi být nemohla.

  Tři vteřiny

   

  Písničky z hospod staré Prahy I.

  Rok vydání: 1995
  Vydavatelství: Supraphon

  V 80. letech vzniklo v Supraphonu několik LP desek se staropražskými a dechovkovými písněmi. Každá z desek měla určité zaměření, buď podle doby vzniku skladeb nebo podle autorů. V roce 1995 vznikl kompilační výběr z těchto alb. Jsou na něm i čtyři písně, které Laďka Kozderková natočila v roce 1983 pro album Staropražské písničky.

  Majzl polka; Pražská frajerka; U Zvonu je candrbál; Točte se, pardálové

  Autor: Jarek Veselka