Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  Po stopách

  V této sekci bychom rádi připomněli místa nebo předměty, ke kterým měla Laďka Kozderková určitý vztah. Nejde jen o místa, kde bydlela, divadla, ve kterých působila, ale také dokumenty, které po ní zůstaly. Na této stránce bychom rádi dali prostor i vám, návštěvníkům našich stránek. Pokud máte nějakou zajímavost, která s Laďkou Kozderkovou jakkoliv souvisí, pošlete nám ji. Rádi ji na této stránce vystavíme. Stejně tak budeme rádi i za osobní vzpomínky.

   

  Obrazy a karikatury

  Laďka Kozderková se díky své charismatické osobnosti a atraktivnímu zjevu stala několikrát objektem zájmu výtvarných umělců, především malířů. Existuje několik jejích portrétů a několik dalších kreseb, jejichž autoři přiznávají přímou spojitost s osobností Laďky Kozderkové. V následující galerii najdete také vlastní karikaturu, na které se sama Laďka zvěčnila pro sbírku televizního sportovního komentátora Jaroslava Suchánka.

  Texty s Laďčinými osobními poznámkami

  Jako první je v této galerii kopie repertoáru, který Laďka Kozderková zpívala v zájezdovém představení. Jsou to převážně melodie z českých i světových muzikálů. Další dokument je stránka ze scénáře k muzikálu Sugar, ve kterém Laďka Kozderková v roce 1986 studovala roli Sladké Sue. bohužel ji nedokončila, ale z textu je patrné, že na roli pracovala, protože si například zaznamenávala aranžmá nebo dopisovala přidané věty. Další stránka dokumentuje legendární televizní scénku Zápas s mindrákem známou spíš jako Techtle mechtle. Laďku Kozderkovou a Jiřího Líra v ní mohli vidět diváci na silvestra 1980. Poslední dokument je opravdový unikát. V pořadu Abeceda K+X zpívala Laďka Kozderková směs cizojazyčných písní. Protože ale cizí jazyky neuměla, musela si foneticky zapsat správnou výslovnost.

  Místa, kde Laďka Kozderková bydlela

  Činžovní dům v Brně v ulici Jana Uhra 26, tady Laďka prožila dětství a mládí v 50. a 60. letech. Prvním pražským domovem Laďky Kozderkové byl suterénní byt v Dejvicích, ve Velvarské ulici číslo 5. Tam žila nejprve s trumpetistou Richardem Kubernátem a později s druhým manželem Vlastimilem Bedrnou. V roce 1976 se celá rodina přestěhovala na Prahu 4, na malé sídliště Na Zelené lišce, nedaleko Budějovického náměstí.  Tady Laďka s manželem a dětmi bydleli zprvu na adrese Herálecká 957/B, v 80. letech pak v domě Herálecká 963/A. Do oblíbené hospůdky Na Zelené lišce to Laďka s Mílou měli jen kousek. V květnu 1986 se rodina Laďky Kozderkové přestěhovala na Vinohrady, do míst zvaných Na Zvonařce. Poslední adresou, na které Laďka Kozderková prožila několik posledních měsíců života, byla Šafaříkova ulice číslo 16. Patřil jí prostorný byt v prvním patře, na snímcích jsou ve všech jeho oknech hnědé rolety.