Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  KDYŽ ROZVOD, TAK ROZVOD

  Rok dokončení: 1982

  Role: Lucie Komárková

  Režie: Štěpán Skalský

  Premiéra: 1. 4. 1983

   

  Mladí manželé Hynek a Pavlína se rozvádějí. Otec Pavlíny, svérázný venkovský pokrývač v podání Vladimíra Menšíka, to ale neví a jeho dcera ani jeho zeť si netroufají mu to říct. Když se k tomu konečně odhodlají a přijedou za ním na venkov, dozvědí se naopak, že k rozvodu se chystá tatínek, který má ve vedlejší vesnici milenku Lucii Komárkovou. Tu hraje Laďka Kozderková. Tatínek se chce svou novou partnerkou pochlubit, a proto si k ní vyjedou na návštěvu. Dcera se s nečekanou situací vyrovnává jen velmi těžko a je překvapena o to víc, když zjistí, že otec si s Lucií prakticky postavil celý nový dům, kde spolu už žijí. Při noční rozmluvě, kterou vede Lucie s mladým Hynkem v sauně a kterou otec Provazník náhodou vyslechne, vyjde najevo, že Lucie to s ním nemyslí až tak upřímně, jak si myslel. Druhý den navíc dojde k nehodě, při které se mladá Pavla zraní. Hynek s ní odjíždí do nemocnice a Provazník se s Lucií Komárkovou definitivně rozloučí. Mladí manželé si následně uvědomí, že se vlastně rozvádět nechtějí a ke stejnému poznání dojde i tatínek.

  V tomto filmu je Laďka Kozderková rovnocennou hereckou partnerkou ostatním kolegům. Vladimíru Menšíkovi, Veronice Žilkové i Janu Čenskému. Opět ji vidíme ve venkovském prostředí, tentokrát však nehraje řeznici, ale přímo jezeďačku, dojící krávy. Vášní Lucie Komárkové je cestování a k další cestě na exotický Kypr se chystá už se svým novým partnerem. Ten ale není jediný, kdo stojí o přízeň sympatické a veselé mladé ženy. Dobře si s ní rozumí i kolega z kravína, kterého hraje Vlastimil Bedrna. Spolu s Laďkou Kozderkovou se objeví jen v jedné krátké scéně, ale je to porvé, co vedle sebe stanuli před filmovou kamerou.

  Laďka Kozderková měla v tomto filmu štěstí na herecké partnery. Scény s Vladimírem Menšíkem působí velmi autenticky a při dialogu s Janem Čenským ve studené sauně je prostor i pro civilní skepsi a mírnou melancholii. Díky tomu je role Lucie Komárkové i na menším prostoru vícevrstevnatá a vedle bezstarostnosti poodhaluje i jistou rezignovanost k životu, který je nakonec vždycky jiný, než si člověk přál. Tuto příležitost Laďka Kozderková rozhodně využila a naznačila, že je schopná i jemnější psychologické charakteristiky.

  Autor: Jan Herget