Nejnovější komentáře

  Počítadlo návštěv

  TOPlist

  TRHÁK

  Rok dokončení: 1980

  Role: Zuzka Ticháčkobá

  Režie: Zdeněk Podskalský

  Premiéra: 1. 3. 1981

  Diskografie

  Dodnes populární film o natáčení hudební komedie z pera scénáristů Smoljaka a Svěráka. S humorem a nadsázkou sobě vlastní poodhalují zákulisí filmové práce a my sledujeme strastiplnou proměnu útlého scénáře ve velkolepý revuální hudební film – prostě trhák. Děj natáčeného filmu je prostý: Do malého venkovského JZD přichází pyrotechnik Ticháček, který propaguje novou metodu hnojení, pomocí dynamitu. V klasickém rytmu se pak prolínají profesní i milostné úspěchy a neúspěchy, aby nakonec vše skončilo několikanásobnou svatbou. K této scéně ovšem schází nevěsta pro zapřisáhlého starého mládence hajného v podání Waldemara Matušky. Kvůli němu autoři narychlo připíšou postavu ticháčkovy sestry Zuzky, kterou hraje Laďka Kozderková. Svůdná pošťačka, která si při rozvážce balíků neustále prozpěvuje, splní svůj úkol a nakonec se tedy všichni mohou oženit.

  Podobně jako v Hodinářově svatební cestě korálovým mořem jsme i ve filmu Trhák svědky plnění scénických poznámek doslova, ovšem v Trháku tyto kuriozity sledujeme z odstupu a můžeme se jim proto bez obav smát. Jednou z těchto absurdit je i scéna, ve které se Ticháčkova sestra nemůže odtrhnout od okna. Zatímco scénárista to myslel obrazně, režisér přilepil paní Kozderkovou lepidlem tak fest, že se jí asi těžko podaří naložit i s parapetem do taxíku.

  Tato role není rozsahem velká, ale právě s tímto filmem si diváci Laďku Kozderkovou silně spojují a mají šanci si poslechnout i její pěvecké umění ve dvou povedených písničkách.

  Autor: Jan Herget