Singly

Supraphon 1986

V roce 1986 se na prodejních pultech po mnoha letech objevuje singl, na jehož obou stranách zpívá Laďka Kozderková. Dva duety s Mirkem Novákem. Při vydání tohoto singlu bohužel došlo k nepříjemné chybě, kdy je zpěvačka na přebalu alba i na hudebním nosiči chybně uvedena jako „Vlaďka Kozderková“.

Supraphon 1981

V roce 1981 vychází pod hlavičkou Supraphonu několik singlů z filmu Trhák, mezi nimi i píseň „Znám tu louku voňavou“. Tento duet zpívá s Waldemarem Matuškou Laďka Kozderková. Na obou stranách přebalu jsou pouze fotky Waldemara Matušky. O Laďce Kozderkové je zmínka jen na hudebním nosiči jako o dalším zpěvákovi.

Panton 1973

Výběr námořnických písniček natočených v Československé televizi pro stejnojmenný hudební pořad. Hraje Břevnovanka pod vedením Zdeňka Procházky. Laďka Kozderková zpívá píseň “Až budeš velký”. Jde o malé dvojalbum, které obsahuje dva singly. Stejné skladby vyšly i na LP desce se stejným názvem.

Panton 1973

Poněkud nesourodá sestava dvou písní v podání Laďky Kozderkové. První píseň “Když jsem kytici vázala” je z kolekce celkem čtyř skladeb Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. Natočil je Orchestr Národního divadla v Praze pod vedením Ladislava Simona. Na druhé straně najdeme skladbu “Když víno zraje” skladatele Jindřicha Brabce a textaře Jiřího Aplta. Ve studiu Břevnov ji Laďka Kozderková nazpívala se skupinou sólistů Rudolfa Rokla.

Panton 1973

Singl se třemi písněmi Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. Celou kolekci natočila Laďka Kozderková s Orchestrem Národního divadla v Praze pod vedením Ladislava Simona. Nahrávka vznikla ve studiu FISYO. Dvě písně z první strany se prakticky vyrovnají skladbě na druhé straně. Na Titulu je snímek orchestru při nahrávce, uvnitř obalu pak civilní portrét zpěvačky.

Supraphon 1972

Další singl se dvěma písněmi Laďky Kozderkové. První z nich “Maják” složil Jaromír Kratochvíl na text Jana Fialy, který ho napsal pro festival Děčínská kotva 1972. Druhou písní je “Blonďatý kytarista”. Tuto skladbu s originálním názvem “Melody Man” složil Christian Bruhn a český text k ní napsal Vladimír Čort. Tuto píseň natočila Laďka Kozderková se studiovou skupinou Aleše Sigmunda a nejvíc se v ní přiblížila nastupujícímu bigbítu.

Supraphon 1971

Deska se dvěma úspěšnými hity Laďky Kozderkové. První z nich, píseň “V bílém”, měla původně natočit v Brně Vladěna Krumlová. Jenže měla problémy s vysokými tóny a tak píseň nakonec natočila Laďka Kozderková. Na druhé straně je převzatá píseň “Panenka”, kterou si Laďka Kozderková zazpívala i v televizním medailonu “Písničky ke kávě”.

Vydavatelství televizního a rozhlasového vysílání SSSR 1971

Oblíbeným distribučním formátem byl v SSSR časopis, ve kterém byly místo několika stránek ohebné plastové fólie ve tvaru kotoučů. Na těchto singlech byly obvykle písně sovětských autorů. V jednom z vydání časopisu najdeme i modrou fólii se dvěma písněmi zpěvaček z Československa. Byly jimi Laďka Kozderková a Jitka Zelenková.

Supraphon 1970

Další dvě písně z hudebního festivalu Bratislavská lýra 1970. Autory písně “Zlatá brána otvorená” jsou skladatel Ján Siváček a textaři Tomáš Janovic a Milan Lasica. Laďka Kozderková ji nazpívala ve slovenštině za doprovodu TOČRu pod vedením Josefa Vobruby. Druhou písní na tomto singlu je “Cesta klenbou lip” se kterou soutěžil na Bratislavské lýre Karel Hála.

Supraphon 1970

První písní je duet “Všední příběh”, ve kterém je partnerem Laďky Kozderkové Milan Černohouz. Druhou písní je “Báječný lhář”. Rub desky tvoří portrét mladé zpěvačky a na líci najdeme text mapující její dosavadní kariéru. Jeho autor se v něm zmiňuje o Laďčiných pěveckých začátcích v dětství, o studiu na konzervatoři, váhání mezi studiem na JAMU a kariérou profesionální zpěvačky, i o jejím sňatku s trumpetistou Richardem Kubernátem a angažmá v pražském divadle Rokoko.

Supraphon 1970

Další ze singlů prezentující písně z hudebního festivalu Děčínská kotva. Ten byl zaměřený na tvorbu s turistickou a rekreační tématikou. Ve třetím ročníku v roce 1970 zazněl i duet Laďky Kozderkové a Karla Hály “Říční proud” se kterým se umístili na třetím místě. Z finále se dochoval i televizní záznam, ve kterém oba interpreti tuto píseň zpívají živě. Druhou písní tohoto singlu je sólová píseň Karla Hály “Lodí bílou”, která vyhrála svou kategorii a stala se později znělkou festivalu Děčínská kotva.

Supraphon 1970

Singl věnovaný jen Laďce Kozderkové. “Věčná píseň” je dílem skladatele Bohuslava Sedláčka a textaře Pavla Cmírala. Nahrávka vznikla v květnu 1970 v brněnském rozhlase, tamní studiový orchestr řídil Erik Knirsch. Tuto píseň si Laďka Kozderková zazpívala také v pátém vydání písničkového pořadu Brněnské kolo. Druhou písní na singlu je “Ej, lásko, lásko”, moravská lidová píseň v moderní rytmické úpravě. Velký smyčcový orchestr Čs. Rozhlasu v Brně řídil Jiří Hudec.

Supraphon 1970

“Jarní píseň” natočila Laďka Kozderková ve studiu Dejvice s Tanečním orchestrem ČS rozhlasu pod vedením Josefa Vobruby. S touto písní se probojovala až do finále Bratislavské Lýry 1970 a televize k ní natočila dokonce klip pro pořad Dvacet minut s písničkou. Autorem hudby i textu druhé písně “To se říká” je Alexandr Sergejevič Zacepin, český text napsal Jiří Aplt. Stejná nahrávka je někdy uváděna i pod názvem “Píseň o Odysee”.

Supraphon 1969

Singl nabízející další píseň Laďky Kozderkové. “Písnička sluncem bělená” je z autorské díly Milouše Dolejšího a text k ní napsal Vladimír Čort. Nahrávka vznikla v první polovině roku 1969 v pražském studiu Supraphonu Mozarteum. Laďka Kozderková ji natočila s orchestrem Slávy Kunsta, na španělskou kytaru hrál František Friedrich. Na druhé straně desky je píseň Nadi Urbánkové “Svítá nad velkou louží”. Obě písně zazněly na hudebním festivalu Děčínská kotva, jehož symbol najdeme i na přebalu.

Discant 1969

Obě písně vznikly ve studiu brněnského rozhlasu. Na zadní straně najdeme text, mapující dosavadní kariéru zpěvačky a dočteme se v něm o změnách, které nastaly od roku 1968. Například o jejím sňatku s trumpetistou Richardem Kubernátem. Brněnské vydavatelství Discant vzniklo v uvolněném období Pražského jara a po srpnu 1968 měl na jeho likvidaci údajně osobní podíl tehdejší nejmocnější komunistický funkcionář Gustáv Husák.

Melodia 1968

Raritní singl vydaný v Sovětském svazu. Písně byly natočeny při turné orchestru Karla Krautgartnera do SSSR na jaře 1968. Instrumentace i podání zpěvačky se tedy liší od tuzemských verzí. Píseň Světlo ve tvém okně sovětského autora Arno Babadžanjana je zpívaná rusky.

Supraphon 1968

Na A-straně je jedna z populárních písní začínajícího brněnského zpěváka Jiřího Štědroně„Jdi spát“. Na druhé straně pak málo známá píseň Laďky Kozderkové „Vteřiny“. Jde o píseň jemnějšího stylu a mezihry vyplňují tóny jakoby z hracího strojku. Je zajímavé, že Laďka Kozderková natočila s Jiřím Štědroněm také duet „Píseň pro dva“, který na gramofonové desce nikdy nevyšel a další podrobnosti o jeho vzniku neexistují.

Supraphon 1968

Na titulní straně singlu je portrét Laďky Kozderkové ze seriálu Píseň pro Rudolfa III. Na zadní straně singlu je obsáhlý článek Pavla Bartíka mapující dosavadní kariéru zpěvačky. Dočteme se o jejích hudebních začátcích, o rozhodování mezi studiem na JAMU a dráhou profesionální zpěvačky a v závěru o slibné spolupráci s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu.

Supraphon 1967

První singl věnovaný jen Laďce Kozderkové. Píseň „Tak už pojď“ byla jejím prvním opravdovým hitem. Kuriozitou je verze s jiným textem o mučících nástrojích, vytvořená pro televizní seriál “Píseň pro Rudolfa III.” Na B-straně najdeme lyrickou píseň „Psáno do písku“, která byla natočena v brněnském rozhlase.

Supraphon 1967

První písní je známý duet Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky. Na B-straně se představuje v písni „Hajej“ Laďka Kozderková za doprovodu Sboru Lubomíra Pánka a Orchestru Karla Krautgartnera. Existuje několik vydání tohoto singlu. Ta z roku 1967 mají na zadní straně text Ivana Rösslera o soutěži Bratislavská lyra. Vydání z roku 1968 jsou doplněna průvodním slovem Darka Vostřela o Heleně Vondráčkové.

Supraphon 1967

Singl z roku 1967 přináší dvě písničky z televizního seriálu Píseň pro Rudolfa III. Píseň „Jarní víra“ v originále zpívala Dusty Springfield. Na B-straně singlu je píseň „Hádej, Hádej“, známý hit skupiny „The Mamas & The Papas“ (Monday, Monday), který zpívá Pavel Novák. V televizním seriálu mu asistují Laďka Kozderková a Jitka Zelenková. Pasáže zpívané sborem pravděpodobně ani jedna z nich nezpívá.

Supraphon 1967

Jeden z prvních singlů mladé zpěvačky Laďky Kozderkové. Podle data uvedeného na desce by se mohl zdát, že nahrávka je z roku 1967, ale díky archivu brněnského rozhlasu víme, že vznikla už o rok dřív. Rytmická skupina Jaroslava Klepáče ji s Laďkou Kozderkovou nahrála už v roce 1966 a ve stejném roce zazněla i v jednom z rozhlasových pořadů. Na druhé straně singlu najdeme píseň „Rytmus je můj strýček“, kterou zpívá Helena Blehárová.

Supraphon 1962

První singl Laďky Kozderkové s její první písničkou, kterou v roce 1961 natočila v brněnském rozhlase s orchestrem Gustava Broma. Bylo jí tehdy 12 let. Laďka Kozderková byla snad první dětskou zpěvačkou v Československu, ještě o chvíli dřív, než s tímto nápadem přišli v Semaforu. Měla také velkou výhodu v tom, že jí písničky přímo na tělo skládal tatínek. Na druhé straně tohoto singlu je orchestrální skladba Podzimní nálada.