CD profilová alba

Tam za tou duhou

Universal Music 2019

V jubilejním roce nedožitých sedmdesátin Laďky Kozderkové nabídlo vydavatelství Universal Music její historicky první dvojalbum. Ve výběru je 40 nejpodstatnějších skladeb její tvorby, zahrnující jak českou tvorbu, tak skladby zahraničních autorů. Důraz je kladen především na muzikálový žánr, který byl celoživotní doménou Laďky Kozderkové. Součástí jsou i písně, které na své znovuobjevení čekaly dlouhá desetiletí v archivech Českého rozhlasu a České televize. Nechybí ani nejznámější písně z filmů, ve kterých Laďka Kozderková hrála a zpívala. Přebal dává dostatek prostoru pro obsáhlý doprovodný text, který jednak přibližuje životní dráhu zpěvačky a současně nabízí i fundované informace o vybraných skladbách, zejména zahraniční provenience. Autorem doprovodného textu je Miloš Skalka. Album je doplněno čtyřmi černobílými fotografiemi z konce 60. let. Jejich autorem je Otto Dlabola.

Laďka Kozderková – Lady Muzikál

Radioservis 2012

Album s exkluzivním výběrem je nedílnou součástí knihy Laďka Kozderková – Lady Muzikál. Obsahuje několik nejznámějších hitů, ale především znovuobjevené unikátní nahrávky. Ty pocházejí především z Českého rozhlasu a z České televize. CD obsahuje také dva bonusy. Prvním je jediný rozhlasový rozhovor s Laďkou Kozderkovou, který se dochoval. Druhým pak vokální improvizace z rozhlasové hry Ztracený hlas.

Laďka Kozderková – To nejlpeší

Supraphon 2011

Podle obalu by se mohlo zdát, že jde o stejné album, které Supraphon vydal v roce 2007, ale skutečnost je jiná. Kromě už známých písní najdeme v této kompilaci i skladby, které před tím vyšly jen na singlech v 60. a 70. letech. Některé písně jsou dokonce vydané vůbec poprvé a jako bonus můžeme slyšet i vůbec první nahrávku Laďky Kozderkové z roku 1961.

Pop Galerie: Laďka Kozderková

Supraphon 2007

Téměř 20 let od vydání první profilové LP desky věnované Laďce Kozderkové vydal Supraphon také CD. Najdeme na něm většinu skladeb z původní LP desky, ale také další skladby, které vyšly na předchozích albech vydaných Františkem Rychtaříkem. Tuto sestavu doplňuje bonus v podobě několika písní, které na CD vyšly vůbec poprvé a jsou malou ochutnávkou z jiných žánrů, než na které jsme byli u Laďky Kozderkové doposud zvyklí.

Hallo Dolly

František Rychtařík 2003

V pořadí třetí profilové album Laďky Kozderkové vydané Františkem Rychtaříkem. Obsahuje převážně skladby, které už vyšly na předcházejících dvou CD, ale jsou doplněny několika písněmi Jaroslava Ježka. Nahrány byly v Pantonu. Na titulu alba je jedna z mála dochovaných barevných fotografií z inscenace Hello Dolly.

Braň svou lásku

František Rychtařík 2000

Druhé profilové CD album Laďky Kozderkové, které vydal František Rychtařík po úspěchu prvního kompletu. Vybral do něj tentokrát především nahrávky Československého rozhlasu, ale i několik nahrávek televizních. Na rozdíl od prvního alba je zde zachycena širší tvorba Laďky Kozderkové a to od dětské písničky z roku 1962, přes bluesové šansony z konce 60. let až po balady z roku 1986, které byly natočeny pro televizní pořady, ve kterých Laďka Kozderková už bohužel nevystoupila. Do výběru dostaly i písně ze dvou rozhlasových her – Schovávaná na schodech a Děti hliněné vesnice.

Hello Dolly

František Rychtařík 1999

Jde o první profilové album Laďky Kozderkové vydané na CD. Jeho součástí je i velmi fundované průvodní slovo hudebního publicisty Jiřího Černého. Album obsahuje 20 písní natočených v Československé televizi v letech 1971 až 1986. O vydání tohoto kompletu se zasloužil producent František Rychtařík, který původně pracoval v Supraphonu a v 90. letech si založil svoje vlastní vydavatelství. Zaměřil se na profilová alba největších hvězd české populární hudby 50. do 70. let.