LP desky

Profilová alba

Já už vím

Supraphon 1988

Laďka Kozderková si přála album písní z českých a světových muzikálů, které by byly proloženy jejím rozhovorem s Milošem Kopeckým. Supraphon její přání nevyslyšel a až dva roky po její smrti vzniklo album složené ze skladeb, které natočila v televizi a v rozhlase.

Kompilace

Písničky z hospod staré Prahy

Supraphon 1995

Kompilace z několika alb Supraphonu z 80. letech, na kterých jsou staropražské a dechovkové písně.

Písničky Na zábradlí

Supraphon 1989

Výběr písní autorské dvojice Vladimír Vodička a Pavel Kopta, kteří byli spjati s pražským Divadlem Na Zábradlí. Některé z nich natočili oblíbení herci pro stejnojmenný televizní pořad v roce 1986, ostatní byly nahrány až v letech 1987 – 1988. Šansony i kabaretně laděné kuplety si na této desce zazpívali například Ljuba Hermanová, Miloš Kopecký, Jiřina Bohdalová nebo Jana a Viktor Preissovi. Při focení snímku na obal LP desky už mezi nimi Laďka Kozderková být nemohla.

XXVI. album Supraphonu

Supraphon 1988

Výběrové album Supraphonu nabízející to nejlepší z LP desek vydaných v roce 1988. Na desce najdou posluchači například hity Petry Janů Ještě se mi směj a Říkej mi, Marie Rottrová zpívá píseň Večerem zhýčkaná, Jiří Zmožek svou vlastní skladbu Už mi lásko není dvacet let. Herecké písně tu zastupují Rudolf Hrušínský s písní Šel jsem světem a Laďka Kozderková písní Duha. Ta vznikla v roce 1984 v Československé televizi. Na tomto albu reprezentuje LP desku Laďky Kozderkové Já už vím.

Zvonokosy

Supraphon 1987

V květnu a červnu 1986 natočil Supraphon písně z úspěšného karlínského muzikálu Zvonokosy. Písně zpívají jednak sólisté Hudebního divadla v Karlíně, ale také populární zpěváci, kteří v tomto představení nevystupovali. Například Eva Pilarová, Marcela Králová nebo Karel Hála. Jde o jedny z posledních nahrávek Laďky Kozderkové.

My se vlka nebojíme

Supraphon 1987

Tento pohádkový muzikál Ivo Fischera vznikl v roce 1985 jako rozhlasová hra v Československém rozhlase. Jde o příběh tří prasátek, jejichž cílem je uspět v pop-music. Velké i menší role hrají tehdejší populární herci včetně Laďky Kozderkové, která hraje lišku. Její hudební doménou je ovšem opera. V rozhlasové verzi zpívá dokonce píseň na toto téma, pro LP desku se ale záznam krátil a píseň vypadla.

Don Špagát

Supraphon 1987

LP deska sestavená Slávou Kunstem nabízí posluchačům 10 jarmarečních a kramářských písní. Dvě z nich zpívá Laďka Kozderková a vždy jde o duety. První z nich zpívá s Jiřím Císlerem, druhou s Františkem Filipovským. Obě byly natočeny ve studiu Mozarteum, v září a v říjnu 1986. Jsou to tedy pravděpodobně poslední nahrávky Laďky Kozderkové.

Praha tančí

Supraphon 1986

Další z kolekce dechovkových písní, tentokrát z let 1945 – 1955. Zazní tematicky uspořádané směsi polek, valčíků nebo pochodů. Všechny písně byly natočeny v květnu 1985 ve studiu FISYO.

Praha vyhrává

Supraphon 1985

Album dechovkových písní z let 1935 – 1945. Orchestr Slávy Kunsta hraje kromě jiného i směs písniček Václava Bláhy, směs písniček o muzice nebo směs vojenských písniček. Natáčely se v červnu 1984 ve studiu FISYO.

Zlatý palcát ’85

Supraphon 1985

LP deska prezentující skladby, které zazněly na čtrnáctém ročníku soutěže písní s vojenskou tematikou Zlatý palcát. Na této LP desce zpívá Laďka Kozderková poslední skladbu v pořadí, nahranou v prosinci 1984. Název písně je velmi podobný symfonickému cyklu Bedřicha Smetany, nemá s ním však nic společného. Na slavnostním koncertu v Českých Budějovicích v únoru 1985 získala zpěvačka s touto písní Cenu diváků.

Staropražské písničky

Supraphon 1983

Dlouhohrající deska nabízí oblíbené staropražské písničky, které se na přelomu 19. a 20. století zpívaly v šantánech a kabaretech. Dvě ze čtyř písní Laďky Kozderkové jsou duety – s Jiřím Bruderem respektive Josefem Zímou.

To je ta muzika

Supraphon 1982

Album rekapitulující několik let televizního cyklu věnovaného výrazným osobnostem české dechové hudby. Prezentuje směsi písní autorů Jaroslava Jankovce, Antonína Ulricha, Jaroslava Maliny a Václava Bláhy. Laďka Kozderková zpívá na albu dva duety. První s Petrem Altmanem, druhý s kolegou z karlínského divadla Karlem Gultem.

Mojmír Balling

Supraphon 1978

Gramofonové album skladeb českého hitmakera Mojmíra Ballinga mapuje dvacet let jeho práce v oblasti populární hudby. Ve výběru jsou skladby natočené většinou s orchestry Karla Vlacha a Václava Hybše a v podání například Karla Gotta, Yvetty Simonové, Nadi Urbánkové nebo Milana Drobného. Nejvíc písní zpívá Waldemar Matuška. Na albu, ke kterému napsal vtipný doprovodný text Ivo Fischer, je také duet Laďky Kozderkové a Karla Hály.

Václav Hybš a jeho hosté

Supraphon 1976

Deska složená ze směsí, které zazněly v zábavných televizních pořadech. Spojuje je jméno aranžéra a dirigenta Václava Hybše. Albu dominuje slavná “silvestrovská opera” v podání Karla Gotta a Waldemara Matušky. Laďku Kozderkovou můžeme slyšet ve dvou směsích ze Silvestra 1973.

Sedm mikrofonů

Panton 1973

Gramofonová deska střední velikosti představující vítězné skladby stejnojmenné rozhlasové soutěže. Jde kompletně o dechovkový žánr hraný brněnskými kapelami. Jednou z písní je i Valčíkové vyznání autorů Ladislava Kozderky a Jiřího Čekana. Tento duet zpívají Laďka Kozderková s Milanem Horským a doprovází je soubor Melodie.

Zpívající přístavy

Panton 1970

Výběr námořnických písniček natočených v Československé televizi pro stejnojmenný hudební pořad. Hraje Břevnovanka pod vedením Zdeňka Procházky a zpívají různí zpěváci. Vedle Laďky Kozderkové například Setleři, Drahomíra Vlachová, Karel Effa, Jára Pospíšil, Zorka Kohoutová nebo Milena Zahrynowská. Stejné skladby vyšly i na speciálním dvojalbu, které obsahuje dva singly a má stejný název.

IX. album Supraphonu

Supraphon 1970

Výběrové album prezentující tvorbu vydanou Supraphonem v roce 1970. Laďka Kozderková na ní zpívá duet s Karlem Hálou. Zúčastnili se s ním soutěže Děčínská kotva.

VIII. album Supraphonu

Supraphon 1969

Na výběrové osmé LP desce Supraphonu je zařazena jedna píseň v podání Laďky Kozderkové. Nahrála ji ve studiu Brno pod vedením Erika Knirsche.