DVD alba

Česká televize 2014

Oblíbený dětský seriál, ve kterém kromě rodiny Holanových hrají hlavní roli dvě malé chobotničky z neznámé oživlé hmoty. Děti ji našly na prázdninách u moře a jako z plastelíny z ní vymodelovaly právě chobotničky. S těmito svéráznými kamarádi prožívají různá dobrodružství a snaží se je ochránit před týmem vědců, kteří by chtěli hmotu využít jako zázračný zdroj energie. Ve třetím díle nazvaném “Všechno napůl” se v epizodní roli ženy v lóži objevila i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou sehráli v divadelní lóži roztomilou pantomimickou grotesku. Teprve v roce 2014 vydala Česká televize celý čtyřdílný seriál na DVD. Dříve byly k dostání jen dva celovečerní filmy, které tvůrci zpracovali pro uvedení v kinech.

Česká televize 2013

Komplet 4 disků s nejlepšími scénkami z archivu České televize. Tento výběr čerpá především z pořadů Televarieté, Možná přijde i kouzelník a Šance. Divákům se tak nabízí jedinečný průřez televizní zábavou od 70. až do 90. let 20. století. Laďku Kozderkovou můžeme vidět na třetím DVD ve scénce “Vědecký ústav pro výzkum chůze”, ve které účinkuje spolu s Vladimírem Dvořákem a Jiřinou Bohdalovou. Scénku společně sehráli v 52. Televarieté v roce 1984.

Česká televize 2013

Legendární televizní seriál Píseň pro Rudolfa III. natáčela Československá televize v letech 1967-1968. Hlavní hrdinové, tedy řezník Rudolf Vandas a jeho dcera Šárka, se díky kouzelném u křeslu dostávají ve snech do různých dob, prostředí a příběhů, třeba na dvůr Albrechta z Valdštejna nebo do románu Hrabě Monte Christo. V seriálu vystupovaly největší hvězdy tehdejší pop-music a zpívaly oblíbené hity. Účinkovala v něm i Laďka Kozderková a to ve třetím díle nazvaném “Miss Diorling” a ve čtvrtém díle “Albrecht z Valdštejna”. Seriál reagoval na aktuální politické dění v roce 1968 a proto bylo jeho natáčení o rok později zastaveno a někteří účinkující byli politicky perzekvování.

Česká televize 2012

Velmi obsáhlá kolekce čtrnácti disků, se 182 písněmi a scénkami z bohatého archivu České televize. Nabízí to nejlepší ze zábavných pořadů, kabaretů a silvestrů ze 70., 80. a 90. let 20. století. Základem pro tento výběr se staly především slavné silvestry s Vladimírem Menšíkem a cyklus Možná přijde i kouzelník. Laďku Kozderkovou najdeme ve dvou výstupech. Na 4 DVD v písni “Mňau” ze Silvestra hravého a dravého a pak na 12 DVD ve scénce “Techtle mechtle” ze silvestrovského pořadu z roku 1980 Pojďte s námi na tah.

Česká televize 2012

Oblíbený seriál o rodině nádražáků. Každý ze tří generací železničářů řeší různé problémy. Rozvod, nemanželské dítě nebo novou lásku. Všichni, tedy děda, syn a dospělá vnoučata navíc rádi muzicírují a tvoří malou rodinnou kapelu. I když je děj jednotlivých dílů trochu spletitý, nakonec vše dobře dopadne a seriál končí jak jinak, než svatbou. V pátém díle, který se jmenuje “Nahý v trní”, hraje také Laďka Kozderková a to družstevnici Marii Tůmovou, která ochotně pomůže přepadenému a okradenému Pepovi Novákovi.

Česká televize 2011

Kolekce osmi DVD disků nabízí tři legendární silvestrovské pořady, které uváděl Vladimír Menšík v letech 1977, 1978 a 1979. V publiku sedí herci, zpěváci a mnoho známých tváří televizní obrazovky. V pořadu z roku 1978 nazvaném Silvestr hravý a dravý zazněla i písnička “Mňau”, kterou si spolu s Laďkou Kozderkovou zazpívaly Helena Růžičková a Stella Zázvorková. Poslední dvě DVD nabízejí výběr toho nejlepšího z televizních silvestrů, ve kterém najdeme i scénku “Techtle mechtle” z pořadu Pojďte s námi na tah z roku 1980.

Česká televize 2011

Kolekce jedenácti DVD disků, na kterých najdete devět televizních pohádek. Vznikly v Československé televizi v letech 1980 – 2003. Ve výběru je několik pohádek podle předloh Boženy Němcové, ale i další pohádky. Například Čertův švagr, Nebojte se na Česnečce, O princezně na klíček nebo Perníkový dědek. První ze dvou balení obsahuje i pohádku O nosaté čarodějnici, ve které hraje titulní roli Laďka Kozderková. V roce 1984 ji natočila režisérka Jiřina Pokorná-Makoszová.

Bonton 2011

Rodinná komedie z doby reálného socializmu. Manželé Novákovi se velmi snaží stihnout všechno, co mají v plánu, především dostavbu chaty. Každý pátek dávají před zaměstnáním přednost spíš zařizování. Ve všem tom shonu se jim ale jejich plány spíš bortí. Laďka Kozderková si v tomto filmu zahrála rodinnou přítelkyni Novákových, která je přijde s manželem navštívit a společně pak zajdou do kina. Na DVD diváci najdou kromě samotného filmu i fotogalerii.

Česká televize 2011

Klasická pohádky Karla Jaromíra Erbena, tentokrát zpracovaná jako televizní pop-opera. V hlavních i vedlejších rolích hrají a zpívají největší hvězdy populární hudby 80. let. Stanislav Hložek, Iveta Bartošová, Marie Rottrová, Pavel Bobek a další. Děda Vševěda představují Josef Zíma a Pavel Vítek a Laďka Kozderková si zahrála třetí sudičku – matku Děda Vševěda. Plaváček byla její poslední práce před kamerou, poslední záběry natáčela počátkem října 1986.

Česká televize 2011

Mimořádně oblíbený seriál, natočený v koprodukci československé a západoněmecké televize. Výprava čtyř členů expedice ADAM 84 cestuje zpět v čase z 24. století do roku 1984, aby zachránila Zemi před zničením. V dětských fantaziích budoucího génia Adama Bernaua se snaží najít vzorec na přesunutí celé planety, které hrozí srážka s meteoritem. Vzorec neobjeví, ale jejich expedice nakonec přeci jen Zemi zachrání. Laďka Kozderková si v tomto seriálu zahrála manželku kolotočáře Edy Mary Nehasilovou.

Česká televize 2010

Velmi oblíbený televizní seriál natočený podle románů Věry Sládkové “Poslední vlak z Frývaldova” a “Pluky zla”. Hlavní hrdinkou je dívka Věrka a diváci mohou jejíma očima sledovat osudy obyčejných lidí během druhé půlky 30. let, Protektorátu, až do osvobození v roce 1945. V epizodní roli strýčkovy přítelkyně účinkuje v seriálu i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou ji můžeme vidět ve třetím díle nazvaném Válka si nevybírá na plese hluchoněmých. Seriál vydala Česká televize v roce 2010 na 6 DVD.

Česká televize 2010

DVD ze speciální edice České televize. Jako první vstoupili do Síně slávy televizní zábavy Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák. Společně vystupovali už od 60. let, nejvíc je ale proslavilo Televarieté. Ve výběru z let 1977 – 1992 najdeme například scénky “Květinářka”, “Konkurz na konferenciérku” nebo “Učitelka Lídlová”. Nechybí ani Monthy pythonovský skeč “Vědecký ústav pro výzkum chůze”, ve kterém spolu s hlavními aktéry účinkuje i Laďka Kozderková v roli sekretářky Milušky. Scénka vznikla na podzim 1984.

Česká televize 2010

V roce 2010 vydala Česká televize na pěti DVD cyklus televizních komedií Šéfové. Po úvodní komedii Šéfe, to je věc! Z roku 1980 následovaly další dvě v roce 1984 a pak další dvě v roce 1989. Hlavním hrdinou je Pepan, šéf partičky podvodníků, kterým se jejich promyšlené fígle nikdy nevyvedou. Napálí je buď vychytralí protivníci z pražské galerky nebo důvtipné oběti jejich lumpáren. V druhém díle nazvaném Šéfe, vrať se! Si zahrála i Laďka Kozderková paní Drahuši, kterou využije šéf Pepan, aby se dostal z moravského venkova zpět do Prahy.

Česká televize 2009

DVD s oblíbenou hudební komedií Velká sázka o malé pivo. Příběh odehrávající se v roce 1946 vychází ze skutečné události, kdy se prvorepublikový podvodník pokusil prodat americkému podnikateli Karlštejn. Stejnou transakci zrealizují i podvodníčci z této komedie a na amerického průmyslníka sehrají dokonalou iluzi zchudlé šlechty, která se potřebuje zbavit rodinného sídla. O podvodně získané peníze sice nakonec přijdou, ale hlavní iniciátor celého nápadu sázku o malé pivo vyhraje. Laďka Kozderková v této komedii hraje kabaretní zpěvačku a zpívá ústřední píseň filmu “Bavte se, páni”.

Supraphon 2008

DVD věnované oblíbené herečce Heleně Růžičkové. Pestrá škála skečů, komických výstupů, písniček a dalších ukázek z archivu České televize, zahrnující období od 60. let až k roku 2000. Diváci se mohou pobavit při sledování známých scének, silvestrovských monologů, několika písničkových parodií, ale shlédnout i ukázky nejvýraznějších rolí Heleny Růžičkové. Ze seriálů Vlak dětství a naděje a Přítelkyně z domu smutku. Na DVD najdeme i slavný výstup ze silvestra 1978, písničku “Mňau”, kterou si spolu s Helenou Růžičkovou zazpívaly Laďka Kozderková a Stella Zázvorková.

Bonton 2008

Film vytvořený sestřihem dvou částí oblíbeného dětského seriálu, ve kterém kromě rodiny Holanových hrají hlavní roli dvě malé chobotničky z neznámé oživlé hmoty. Děti ji našly na prázdninách u moře a jako z plastelíny z ní vymodelovaly chobotničky. S těmito svéráznými kamarády prožívají různá dobrodružství a snaží se je ochránit před týmem vědců, kteří by chtěli hmotu využít jako zázračný zdroj energie. V epizodní roli ženy v lóži se v seriálu objevila i Laďka Kozderková. Spolu s manželem Vlastimilem Bedrnou sehráli v divadelní lóži roztomilou pantomimickou grotesku.

Bonton 2008

Oblíbená komedie z období První republiky. Žižkovský světák a podvodníček Hubert Hrabě vždycky přechytračí nemotorné policajty a s pomocí svých dobrých přátel si ve velkém stylu vystřelí z komisaře Mourka. Tvůrci tohoto filmu se atmosférou velmi přiblížili Hříšným lidem města pražského a pomáhá tomu i muzika Petra Hapky. Ústřední píseň, baladický šanson, zpívá Laďka Kozderková. Navíc si zahrála i jednu z důležitých rolí, majitelku masérského salónu Madlenku Čuříkovou. Film na DVD doplňuje fotogalerie a rozhovory s Petrem Kostkou, Pavlem Zedníčkem a Pavlem Novým. Všichni tři na Laďku Kozderkovou vzpomínají.

Bonton 2007

DVD s oblíbenou komedií z pera Jaroslava Dietla, natočenou pod režijním vedením Zdeňka Podskalského. Křtiny si jako šikovnou záminku pro milostnou avantýru zvolí jak náměstek kartografického ústavu, tak řadový kreslič. V malé středočeské vesnici se pak děj nečekaně zamotá. V této komedii hraje Laďka Kozderková úřednici Hlívovou, která plánovanou nevěru anonymně nahlásí náměstkově manželce. DVD obsahuje fotogalerii, filmografii protagonistů hlavních rolí a rozhovory s Jiřinou Jiráskovou, Blankou Bohdanovou a Michalem Peškem.

Supraphon 2006

Rozsáhlá kolekce televizních scének, písniček, skečů a minikomedií. Jde především o výběr z povedených silvestrů, ale i dalších zábavných pořadů Československé televize z let 1969 až 1988. Z 26 výstupů účinkuje Laďka Kozderková ve třech. Jsou to písně Nevěř očím svým ze silvestra 1971, píseň Mňau ze silvestra 1978 a silvestrovská scénka Techtle Mechtle z roku 1980.

Bonton 2006

Lehce komediálně laděná romance o trampotách žižkovského ševce Bursíka a jeho dvou dospívajících synů. Film věrohodně zachycuje atmosféru pražského Žižkova za první republiky. Vedle Vladimíra Menšíka, Lukáše Vaculíka a Jana Hrušínského se v tomto filmu objevuje i Laďka Kozderková. V zámožné rodině hraje služebnou Martu. Když si k ní rozmazlený synek dovolí víc, než je slušné, energicky ho potrestá plácnutím přes prsty. Hereckým partnerem v této scéně byl Laďce Kozderkové Mojmír Maděrič. Součástí DVD jsou i bonusy v podobě fotografií z natáčení a rozhovory s Terezou Pokornou, Zlatou Adamovskou a Michalem Dlouhým.

Bonton 2006

Hořká komedie o stárnoucím inženýrovi, kterému zkomplikuje život pozdní láska k mladé temperamentní kolegyni ze Slovenska. V tomto filmu z roku 1985 hraje Laďka Kozderková odvrženou milenku hlavního hrdiny, kterého představuje Zdeněk Svěrák. S ním natáčela i odvážné milostné scény. Bravurní je pak výkon Laďky Kozderkové v kavárenských scénách, kde se setkává s inženýrovou manželkou v podání Libuše Švormové. Postupně při nich přechází od provinilé poníženosti až k opileckému spiklenectví. Na disku jsou k dispozici také fotografie z natáčení a rozhovory se Zdeňkem Svěrákem, Libuší Švormovou a Vítem Olmerem.

Bonton 2004

DVD s oblíbenou hudební komedií z roku 1980. Ve filmu, který s humornou nadsázkou zachycuje natáčení revuálního filmu hraje Laďka Kozderková pošťačku, která si při jízdě na kole ráda prozpěvuje a nakonec se provdá za hajného. Součástí DVD jsou i bonusy v podobě fotografií z natáčení a rozhovory s Ladislavem Smoljakem a Jaroslavem Uhlířem.

Země pohádek 2004

Televizní pohádka s oblíbenými písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře z roku 1980. Hlavní zápletka se točí kolem princezny, kterou chce sežrat šestnáctihlavý drak. Laďka Kozderková v ní hraje dvorní dámu, která dělá společnost rozmrzelému králi v podání Vladimíra Menšíka. DVD neobsahuje žádné obvyklé bonusy.