CD kompilace

Swing & Big band – To nejlepší

Supraphon 2019

60 hitů swingové éry vydané na třech discích v podání českých zpěvaček a zpěváků tří generací. Jsou tu interpreti od Arnošta Kavky a Vlasty Průchové, přes Karla Hálu, Evu Pilarovou a Karla Gotta až k Iloně Csákové, Martinu Chodúrovi a Vojtovi Dykovi. Nechybí ani Laďka Kozderková s mitem, který nazpívala pro televizní Silvestr v roce 1971.

České fláky ze 60. let posedmé

Saturn 2018

Velkoryse pojatá kolekce hitů české pop-music ze 60. let. Téměř deset disků plných hudby dokazuje, že v 60. letech byla česká populární hudba v mimořádně dobré kondici a to díky kvalitním skladatelům, textařů, aranžérům, orchestrům a interpretům. Na sedmém disku je zastoupena i raná tvorba Laďky Kozderkové.

Karel Vlach

Universal Music 2016

Reprezentativní dvojalbum legendy české populární hudby. Karel Vlach spolu se svým orchestrem a týmem aranžérů určoval směr taneční a později populární hudby v Československu od poloviny 40. let až do roku 1986. Výběr nabízí pestrou škálu hitů, které za tu dobu natočil s nejpopulárnějšími českými zpěváky. Muzikálovou tvorbu reprezentuje ve výběru píseň Laďky Kozderkové z muzikálu Kiss Me, Kate!

Šimek & Sobota & Nárožný Komplet 1971 – 1977

Supraphon 2015

Komplet deseti CD mapující tvorbu komediální trojice Miloslav Šimek, Luděk Sobota a Petr Nárožný. Společně bavili nejen návštěvníky divadla Semafor, ale také diváky televizních pořadů Kabaret U dobré pohody, Návštěvní dny či několika Silvestrů. Čtvrtý disk zakončuje píseň Zeměkoule, kterou pro Kabaret U dobré pohody nazpívala v roce 1973 Laďka Kozderková. Autory písně jsou Ivo Fischer a Jiří Bažant.

Václav Hybš – Hudební delikatesy

Universal 2014

Kolekce čtyř CD prezentující to nejlepší z padesátileté tvorby dirigenta Václava Hybše. Spolu se svým orchestrem doprovázel hvězdy české pop-music od konce 60. let až do nového tisíciletí. Oblíbené hity i klasické evrgrýny jsou doplněny i orchestrálními skladbami a malou ukázkou z repertoáru operety a vážné hudby. Laďka Kozderková zpívá úvodní píseň na třetím disku.

Václav Hybš – To nejlepší z televizní zábavy

Universal 2012

Dvojalbum složené z písní a písničkových směsí ze zábavných televizních pořadů. Především ze silvestrů, ale také například z cyklu Kabaret U dobré pohody.

Jiří Suchý & comp. Semafor – léta 70. a 80.

Supraphon 2012

Unikátní komplet 12ti CD mapující tvorbu divadla Semafor v 70. a 80. letech 20. století. Sada nabízí například celý záznam kultovního muzikálu Kytice a písně z mnoha dalších představení. Celkem je v tomto výběru 298 písní a výstupů. Na jedenáctém CD najdeme skladby, ke kterým napsal text Jiří Suchý. Je mezi nimi i píseň Duha, kterou v roce 1984 nazpívala Laďka Kozderková pro televizní pořad Šestý den je sobota.

CS Filmové hity 80. let – 1. díl

Universal Music 2011

CD s písničkami z oblíbených českých filmů, natočených v 80. letech. Jsou to především komedie jako S tebou mě baví svět, Anděl s ďáblem v těle, Vrchní prchni, Fešák Hubert nebo Trhák. Právě z tohoto filmu je i duet Laďky Kozderkové a Waldemara Matušky. Zajímavé je, že ústřední píseň z filmu Fešák Hubert na tomto CD neuslyšíme v původním podání Laďky Kozderkové, ale v novější interpretaci Věry Nerušilové.

Dámy českého popu

Reader Digest 2011

Obsáhlá kolekce 4 CD s osmdesáti hity českých zpěvaček. Každé CD je tematicky specializované. Na prvním jsou největší hity od 50. do 90. let. Druhý disk obsahuje šansony a balady, třetí folk & country a čtvrté CD písničky z filmů a muzikálů. Zpívají například Vlasta Průchová, Yvetta Simonová, Judita Čeřovská, Eva Pilarová, Marta Kubišová, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá. Na druhém CD Šansony a balady najdete i písničku Laďky Kozderkové “Jarní víra”, která zazněla v televizním seriálu “Píseň pro Rudolfa III.”

Nejkrásnější písničky o zvířátkách 3

Multisonic 2008

Na tomto CD můžeme slyšet písničky z různých pohádek, seriálů, večerníčků a také divadelních her. Je tu několik písniček od Jiřího Suchého, ústřední melodie večerníčku o Maxipsu Fíkovi, píseň z animovaného seriálu rodina Nessových a mnoho dalších. Velký podíl na vzniku tohoto CD má kapelník Karel Vágner. Je i autorem písničky, kterou zpívá Laďka Kozderková. Tato písnička vznikla v roce 1984 v Československém rozhlase.

Muzikály: Filosofská historie a Pan Pickwick

Radioservis 2007

Písně ze dvou úspěšných muzikálů divadla Rokoko. Většina nahrávek vznikla v letech 1969 a 1970. Zpívají v nich tehdejší hvězdy divadla Darek Vostřel, Jiří Šašek, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Václav Neckář a samozřejmě i Laďka Kozderková. Některé písně z muzikálu Pan Pickwick vznikly téměř o 20 let později, ovšem píseň, kterou v představení zpívala Laďka Kozderková, je původní.

Zlatá kolekce

RMG Company 2006

Dvojalbum písní sovětského hudebního skladatele Arno Babadžanjana. V profilovém výběru jeho písní jsou kromě interpretů ze SSSR také čeští zpěváci. Například Karel Gott nebo Laďka Kozderková. Na albu je její píseň Svět ve tvém okně, kterou nazpívala v ruštině a natočila ji s orchestrem Karla Krautgartnera přímo v Sovětském svazu pravděpodobně na jaře 1968.

Láska prý

František Rychtařík 2005

Kompilační CD obsahující slavné hity o lásce. Album nese název písně, kterou v originále zpívali John Denver a Placido Domingo. Její českou verzi nazpívali Karel Černoch a Peter Dvorský. Na albu jsou písně dalších interpretů, například Václava Neckáře, Karla Gotta, Richarda Müllera a také Laďky Kozderkové. Ta zpívá českou verzi italské písně “Io che nonvivo senza te”, se kterou vystoupila v roce 1967 v televizním seriálu “Píseň pro Rudolfa III”.

Zvonokosy

František Rychtařík 2005

V roce 1986 natočil Supraphon písně z úspěšného karlínského muzikálu Zvonokosy. O 18 let později vyšla tato nahrávka i na CD. Písně zpívají jednak sólisté Hudebního divadla v Karlíně, ale také populární zpěváci, kteří v tomto představení nevystupovali.

Písničky nad Brnem

Radioservis 2005

Třetí CD z trojlístku, který je věnovaný brněnské populární hudbě. Kolekci připravil nestor brněnského rozhlasového studia, hudební dramaturg a skladatel Max Wittmann. Na disku nazvaném Písničky nad Brnem najdeme výběr písní populárních zpěváků 60. – 70. let.

Písničky Zdeňka Petra: Jak ten čas letí

Radioservis 2004

Zdeněk Petr byl autorem několika původních českých muzikálů. Nejúspěšnější érou tohoto skladatele bylo působení v divadle Rokoko, kde se podílel na vzniku muzikálů Filozofská historie nebo Pan Pickwick. Na tomto CD najdeme skladby, které jsou pomyslným průřezem skladatelovy tvorby. Muzikál Pan Pickwick je tu zastoupen několika písněmi a jednu z nich zpívá i Laďka Kozderková.

Laďka Kozderková - Pojďte s námi na tah 1980
Pojďte s námi na tah

Techtle mechtle

František Rychtařík 2003

Titul jasně předznamenává, na co se můžou posluchači tohoto CD těšit. Najdeme na něm nejznámější televizní scénky, převážně ze silvestrovských pořadů. Jde vesměs o evrgrýny televizní zábavy, jako třeba U nádražní pokladny se Stellou Zázvorkovou a Vladimírem Menšíkem nebo americké dědictví s komediálními výkony Miloše Kopeckého a Dany Medřické. Téměř hodinu dobré zábavy ovšem startuje legendární scénky Laďky Kozderkové a Jiřího Líra ze silvestra 1980.

Hvězdy nad Brnem

Radioservis 2002

Druhé CD z trojlístku, který je věnovaný brněnské populární hudbě. Kolekci připravil nestor brněnského rozhlasového studia, hudební dramaturg a skladatel Max Wittmann. Na disku nazvaném Hvězdy nad Brnem najdeme výběr písní populárních brněnských zpěváků 60. – 70. let. Zpívají například Alena Tichá, Helena Blehárová, Vladěna Krumlová, Hana a Petr Ulrychovi, Štěpán Mátl, Milan Černohous nebo Jarmila Veselá. Na CD najdeme také unikátní nahrávku Laďky Kozderkové, která zpívá píseň Duha. Jde o verzi natočenou v Brně v roce 1985, která se pozoruhodně liší od známější a častěji vydávané verze z roku 1984.

Hvězdy nad Bromem

František Rychtařík 2002

Vydavatel František Rychtařík věnoval toto album brněnskému dirigentovi Gustavu Bromovi. S jeho orchestrem zpívali jak jeho kmenoví zpěváci, tak i pražští umělci. Na CD můžeme slyšet například Helenu Vondráčkovou, Evu Olmerovou, Karla Hálu, ale i brněnské stálice Helenu Blehárovou, Jiřího Štědroně nebo Petra Ulrycha. Laďka Kozderková zpívá blues Josefa Kainara, které v té době proslavila Eva Olmerová.

Plaváček

František Rychtařík 2001

Soundtrack televizního pohádkového muzikálu z roku 1986, který je označován jako pop-opera.

Ztratila Lucinka bačkorku

František Rychtařík 2000

Album obsahuje skladby z televizní soutěže „Hledáme písničky pro děti” z let 1963 a 1964. Autorem mnohých z nich byl Ladislav Kozderka. Jeho dcera Laďka v pořadu několikrát vystupovala.

O třech rytířích

František Rychtařík 2000

Téměř padesát písniček z televizních pohádek, ve kterých se také hodně zpívalo. Jméno Laďky Kozderkové je uvedeno u pohádky O Pyšné plyšové Banyny, ve které zpívala písničky titulní postavy. Pohádka byla součástí oblíbeného magazínu pro děti Studio Kamarád.

Dělání aneb Princové jsou na draka

František Rychtařík 1999

Na tomto albu najdeme písničky z televizních pohádek. Jsou to konkrétně pohádky: O princezně, která ráčkovala; Taneček přes dvě pekla; Ať přiletí čáp, královno; Kalhoty krejčíka ze Lhoty a Velký dračí propadák. Laďka Kozderková hrála v pohádce Princové jsou na draka z roku 1980, žádnou sólovou písničku zde ale nezpívá. Na tomto CD ji však najdeme na jedné z fotek v bookletu.

Trhák

František Rychtařík 1999

Album vydané jako rozšířený soundtrack obsahuje nejen všechny písně z oblíbené filmové komedie, ale i vybrané dialogy. Písně do filmu Trhák nahrál studiový orchestr Vítězslava Hádla v karlínském studiu A v roce 1979.

Jaroslav Štercl – Kabaret

František Rychtařík 1999

CD album věnované oblíbenému komikovi, kabaretiérovi a muzikálovému herci Jaroslavu Šterclovi. Proslavil se především díky rozhlasu a televizi, nezapomenutelné jsou jeho monology nebo scénky. Kromě nich najdeme na albu také hodně písniček. Jednu hudební směs písní o květinách, natočenou pro televizní pořad Kabaret U Zvonečku, zpívá spolu s Laďkou Kozderkovou.

Sedmikrásky nad Brnem

Český rozhlas Brno 1996

Kolekce nabízející oblíbené písně 50. a 60. let. Úvodní hit Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem dává název celému albu. Další jsou například oblíbené skladby skupiny Kučerovců v latinskoamerickém stylu, ale i písně tuzemské tvorby. Mezi nimi i dětská písnička Ladislava Kozderky, kterou napsal pro svou dceru Laďku. Všechny skladby byly natočeny ve studiích Českého rozhlasu Brno.

Perličky filmového plátna – 80. léta

Bonton music 1996

Jedno z prvních CD, které nabízí písničky z oblíbených českých filmů. Tentokrát jsou všechny z 80. let. Jde například o filmy: Trhák, Vrchní prchni, Láska z pasáže, Každému jeho nebe, Tři veteráni, Jak básníci přicházejí o iluze nebo Anděl s ďáblem v těle. Laďka Kozderková tu zpívá známý duet s Waldemarem Matuškou z filmu Trhák.